Ztracení chlapci: Žízeň (2010)

60%
Docela povedené pokračování.

Ztracení chlapci: Žízeň

Lost Boys: The Thirst

Jihoafrická republika, USA, Německo, 2010, 81 minut

 

Režie: Dario Piana

Scénář: Evan Charnov a Hans Rodionoff

Hrají:

Corey Feldman (Edgar Frog)

Tanit Phoenix Copley (Gwen Lieber)

Casey B. Dolan (Zoe)

Jamison Newlander (Alan Frog)

 

Přijde mi, že snímek „Ztracení chlapci: Žízeň“ až tolik nenavazuje na původní film „Ztracení chlapci“ z roku 1987, v podstatě došlo hlavně k tomu, že byla zachována postava Coreyho Feldmana, který je jedinou postavou, jež se vrací. Je to celkem málo, ale ukázalo se, že to vlastně stačí a že i s jednou postavou je možné natočit celkem zábavný upírský snímek. Alespoň já se bavil.

To je dvojka.

No dobře není tak úplně pravda, že by se vrátil jen Corey Feldman, protože se vrací i Jamison Newlander. Tihle dva si i v původním filmu zahráli postavy bratrů Edgara a Alana Frogových. Teď jsme ale o více jak dvacet let dál a zastihneme Edgara (Corey Feldman), jak žije v přívěsu, z něhož má být vystěhován. Popravdě jsem ani nevěděl, že vás mohou vystěhovat z přívěsu.

I na krev dojde.

Zdá se však, že Edgar bude mít o zábavu postaráno, protože si ho najde novinářka Gwen (Tanit Phoenix Copley), která na něj má prosbu. Jestli by se nemohl zase jednou vrátit k zabíjení upírů, protože tam venku je jeden pořádný šmejd, který by si zasloužil smrt. Pořádá párty a na nich mění hudební fanoušky na svou armádu upírů. A Edgar se takové možnosti nezřekne.

A na divné účesy.

Ve snímku „Ztracení chlapci: Žízeň“ se můžete spolehnout na to, že to bude mít při akci hodně zběsilý střih, můžete se spolehnout na to, že tu bude jako doprovod hodně dunivá hudba – však se tu odehrávají párty pro mladé – ale také se můžete spolehnout na to, že film bude docela sranda, pobavíte se u něj, a tak vám ta hodina a dvacet minut docela rychle uplynou.

Dreamteam.

Americko-jihoafricko-německý snímek „Ztracení chlapci: Žízeň“ není jen nějakým pokračováním, které by se prostě snažilo svést na úspěchu prvního filmu, je to pokračování, které chce svoje diváky bavit, což se mu nakonec i daří. Není to film, který má měnit žánr, který by měl něco nového přinést v rámci upírského hororu, ale je t prostě zábava, která jede od začátku do konce.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (upíři, komedie)


Přidat komentář