Death Do Us Part (2014)

15%
Tohle volno před svatbou rozhodně nebyl nejlepší nápad.

Death Do Us Part

Kanada, 2014, 89 minut

 

Režie: Nicholas Humphries

Scénář: Ryan Copple, Peter Benson a Julia Benson

Hrají:

Julia Benson (Kennedy Jamieson)

Peter Benson (Ryan Harris)

Emilie Ullerup (Emily Hawkins)

Christine Chatelain (Hannah Jamieson)

 

Já vím, že ono je strašně těžké být originální. A on se snímek „Death Do Us Part“ v úplně první scéně až tak neoriginálně netváří. Nevěsta v šatech jde lesem a naštěstí ji najde policie. Dělají s ní rozhovor, aby se dověděli, co se vlastně stalo. Tam začíná příběh a začíná nesmírně klasicky. Skupina celkem šesti lidí jede v autě, samá sranda, ale už od začátku tušíte, že mezi nimi jsou nějací magoři. Může jich být víc, aby to bylo rádoby zamotanější.

 Je to zapeklitý případ.

Už od dob „Texaského masakru motorovou pilou“ je tohle tak tradiční úvod, že už se to prostě nedá jen tak snadno přejít. Nejproslavenější a nejtradičnější je asi scéna v autě z filmu „Evil Dead“, na které staví všechny podobné horory a tedy i „Death Do Us Part“. Samozřejmě, že ta skupina jede kamsi do lesů na chatu, kde nebude všechno v pořádku. A také že není. Hned na začátku je to jasné.

 Nebezpečný člověk. Nejspíš.

Když jsem viděl tu karikaturu děsivého majitele – prostě takový ten dřevorubec ve flanelce, který se ještě tváří jako idiot – už jsem si jenom útrpně povzdechl, protože tohle je prostě strašně klišovité a hodně průzračné. Jasně, že takové hovado nebude mít s vraždami co dočinění, protože to by bylo moc nápadné. Za případný spoiler se omlouvám, ale mně tohle jako spoiler prostě nepřijde. Ten film má neskutečně čitelný scénář, až se sám v sobě zamotává. U diváka se mu to moc nepovede.

 Povedený záběr.

Takže ta skupina šestí lidí je v malé chatce vyvražďována. Je tu pouze šest lidí a správce. Jde o to, kdo ve skutečnosti zabíjí. S málo postavami se dá udělat skvělé drama, což předvedla třeba Agatha Christie v knize „Deset malých černoušků“. Věděli jste, že jeden z deseti lidí musí vraždit, ale neměli jste tušení, kdo to bude. V případě snímku „Death Do Us Part“ je vám to celkem jedno. Poznáváte zde trochu osobní životy postav, ale nezáleží na tom, protože všechno to jsou jen zastírací manévry pro to, abyste nevěděli, kdo je vrah.

 V nemoci i ve zdraví...

„Death Do Us Part“ je prostě jen snahou dál živit naději, že žánr slasher ještě není mrtvý a že je možné natočit snímek, který bude bavit. Nebude, protože nepřináší ale vůbec nic zajímavého, žádné dobré triky a už vůbec ne napětí, které se ztrácí v unylých a nezajímavých postavách. Julia Benson je hezká, ale čekat na to, jestli z jejího hrudníku uvidí divák víc, je celkem slabá náplň pro hodinu a půl.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (slasher, béčka, vrazi)


Přidat komentář