Death Note: Zápisník smrti 3

95%
Vypadá to, že se nám příběh začíná komplikovat, ale počkejte si na čtvrtý, nebo pátý díl. To se teprve odhalí nové skutečnosti.

Death Note: Zápisník smrti 3

Vydalo nakladatelství Crew, 2012, 199 Kč

 

Scénář: Cugumi Óba

Kresba: Takeši Obata

 

Asi to bude poznat z každé recenze na tuhle mangu, ale „Death Note: Zápisník smrti“ je manga, která mě prostě dostala. Doma už mám nakoupeny všechny díly, které zatím vyšly, ale bojím se je číst příliš rychle, abych ten příběh neměl za sebou hned. Chci si ho vychutnat, ale je to těžké, protože zároveň chci vědět, co bude dál, jak dál se budou navzájem konfrontovat Light a L. V tomto směru přináší „Death Note: Zápisník smrti 3“ nový, zásadní zlom.

Obálka českého vydání mangy Death Note: Zápisník smrti 3.

Předchozí díl nám ukázal, že Light učiní všechno, aby se zbavil lidí, kteří po něm jdou. Pouze jeden člověk je proti němu úplně imunní. Tím člověkem je právě L, tajemný detektiv, s kterým už jsme se setkali, víme, jak vypadá, a jsem si jistý, že nás bude ještě často fascinovat tím, jak se pohybuje, jak sedí, jak drží věci. Je to skutečně velmi zajímavá postava, originální, což je vždy velmi důležité. Je v dokonalém kontrastu s až uhlazeným Lightem, který se vždy tváří jako velmi slušný člověk.

Ukázka z českého vydání mangy Death Note: Zápisník smrti 3.

L podezřívá Lighta a Light to ví. Objevil, že v jejich domě jsou nainstalovány kamery, které mají zjistit, jestli se Light nechová nějak divně, jestli se neprojeví nějak, aby dal najevo, že on je skutečně tím vrahem, který zabíjí jen díky znalosti jména a tváře osoby. Kira, jak je vrahovi přezdíváno, je však příliš chytrý. L tak nestojí jen proti zajímavému případu, ale i proti velmi inteligentnímu člověku. Light předvádí svou vynalézavost a skutečnost, že je L rovnocenným partnerem.

Ukázka z českého vydání mangy Death Note: Zápisník smrti 3.

Příběh se přesto posouvá dál a ještě více se zamotává. Kromě toho, že Light nastoupil svou cestu samozvaného muže, který rozhoduje o tom, kdo zemře a kdo má právo žít, má před sebou ještě zkoušky na vysokou. Počítá se ale s tím, že je udělá, protože je přece jen podle všeho jedním z nejchytřejších lidí v Japonsku. Tady se nám příběh posouvá trochu dál, což doposud nebylo zvykem. Skokem se dostáváme rovnou do doby, kdy už Light na vysokou skutečně nastupuje. Zkoušky udělal na plný počet bodů, což se skutečně jen tak nikomu nepovede. Překvapivě však není jediný. Na pódiu při proslovu vedle něj stojí mladík – není příliš dobře oblečený, divně se tváří a ještě podivněji se pohybuje. Skutečná konfrontace může začít.

Ukázka z českého vydání mangy Death Note: Zápisník smrti 3.

„Death Note: Zápisník smrti 3“ rozhodně není prázdným dílem, ale zase posouvá příběh o něco dál. Navíc se setkáváme s novou postavou, která podle všeho do dění přinese ještě hodně rozruchu. No, přiznám se, že se nemohu dočkat, co bude v dalším díle. „Death Note: Zápisník smrti“ mě naprosto dostal, a tak už nemá smysl se omezovat v hodnocení. Ti, co je komiks nezajímá, nebo nemají rádi mangu, asi nebudou tak nadšení, ale já hodnotím naprosto skvělý příběh, který mě uhranul. Jestli se s Japonci ještě neznáte, zkuste je, nejsou to jen ti podivní mužíčci se zvláštními úchylkami. Oni mají v hlavě skutečně skvělé příběhy.

 

Knihu Death Note: Zápisník smrti 3 vydalo nakladatelství Crew – zakoupit knihu.

Hororové knihy (příšery, komiks, vrazi, děti)


Přidat komentář