Death Note: Zápisník smrti 7

95%
Komiks, který se odehrává hodně prostřednictvím dialogů, je za svou polovinou.

Death Note: Zápisník smrti 7

Vydalo nakladatelství Crew, 2013, 199 Kč

 

Scénář: Cugumi Óba

Kresba: Takeši Obata

Obálka komiksu

Jsme na začátku druhé poloviny série "Death Note: Zápisník smrti", která má celkem dvanáct dílů. Musím říct, že tahle série mě pořád dostává, ale přece jenom, u posledního dílu, tedy šestého, si člověk mohl říkat, že toho kecání je až trochu moc, že to ponoření do hlav jednotlivých postav neskutečně zpomaluje děj. Jenže je potřeba si uvědomit, že tohle je komiks, který není primárně akční. Pokud se zde nějaká akce děje, je to spíše koření. Dostali jsme se totiž do fáze, kdy je důležitější to, co se odehrává právě v hlavách hrdinů a záporáků, ale také je zásadní to, jaké jsou vztahy mezi jednotlivci.

Ukázka z komiksu

Šestý díl nás nechal uprostřed ojedinělé akce. Skupina, která se pod vedením L starala o to, aby byl dopaden Kira, se spolu s neočekávanou a nevítanou přítomností policie snaží o dopadení Kiry, kterým je jeden z manažerů společnosti Jocuba. Tohle se daří. Jenže co je mnohem důležitější a co nás velmi zajímalo, to byla skutečnost, že opravdový Kira, respektive ten první, Light Jagami, provedl něco, co vymazalo jeho paměť, ale zároveň bylo součástí rozsáhlejšího plánu. Právě sedmá kniha je tou, která odhalí všechno, co Light zamýšlel. Veškeré kroky, které do té doby prováděl, zapadnou na své místo jako dílky skládačky a vy najednou vidíte celý obraz.

Ukázka z komiksu

Nemusí se vám líbit, jak se příběh vyvinul. To ovšem neznamená, že je ten příběh špatný. Tady už jde o vkus. Co se však musí vyzdvihnout, to je skutečnost, že to tvůrcům dokonale zapadá do sebe. Ta logika je téměř nepopiratelná, a i když máte pocit, že něco nesedí, najednou si uvědomíte - protože vám to tvůrci vmetou do tváře - jak to všechno je a že vše je záměr. Tady je vidět, že tohle je příběh, který je promyšlený od začátku až do konce. A pokud ne, tak v takovém případě je Cugumi Óba skutečně spisovatel par excelence a já doufám, že se od něj dočkáme dalších kusů, a to případně i v češtině. Příběh navíc rozhodně nezůstává na místě, a ve chvíli, kdy do sebe všechno skvěle zapadne, jsme svědky toho, jak se příběh začíná měnit, jak dostává naprosto nový náboj.

Ukázka z komiksu

Zvrat, který přišel, je jednoznačně z těch, nad kterými se pozastavíte. Když se k němu dostanete, budete si říkat, jestli se to opravdu stalo, anebo je všechno jinak a my se v posledním dílu dozvíme, kde je pravda, ta jediná a jedinečná. Musím říct, že se na další díly neskutečně těším, protože si myslím, že tvůrci nám ještě mají co předvést. Jsem docela zvědavý, jestli by se k nám dostala i jejich druhá společná série "Bakuman", i když v tomhle případě už se nejedná o tak zajímavé, až fantasy a hororové téma. Óba a Obata však primárně předvádějí, že dokáží vyprávět příběh a že je celkem jedno, o jaký žánr se jedná. Ať tak nebo tak, recenze na osmý díl přijde brzy.

 

Hodnocení: 95 %

 

Hororové knihy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář