Death of a Ghost Hunter (2007)

30%
Smrt lovkyně duchů ze záznamu.

Death of a Ghost Hunter

USA, 2007, 107 minut

 

Režie: Sean Tretta

Scénář: Sean Tretta a Mike Marsh

Hrají:

Patti Tindall (Carter Simms)

Mike Marsh (Colin Green)

Davina Joy (Yvette Sandoval)

Lindsay Page (Mary Young Mortenson)

 

Lovci duchů jsou v současné době trendem, který podle všeho asi táhne. Ale jak se ukazuje, není to jen trend, který by byl vyloženě současný, je to trend, s nímž se v hororu setkáváme docela dlouhodobě, jak ukazuje i snímek „Death of a Ghost Hunter“, jenž má za sebou už deset let existence. Deset let, která mu mnoho neubraly. Není proč. Ten film byl špatný už na začátku při svém vydání.

 Přišla policie.

Carter Simms je prezentována ve filmu „Death of a Ghost Hunter“ jako skutečná postava. Mělo se jednat o lovkyni duchů, jakousi paranormální vyšetřovatelku, která dostala nabídku. Pět tisíc dolarů, které obdrží na to, aby se přesvědčila, jestli v domě nejsou duchové. Vzhledem k jejímu povolání se to zdá jako dobrá nabídka, navíc když je považována za renomovanou ženu ve svém oboru.

 Obraz nějak zezelenal.

Carter (Patti Tindall), která není skutečnou postavou, je neohrožená a vydává se pátrat do domu, který by pro jeho nájemníky mohl být skutečně nebezpečným. Jedná se o ženu, která by podle všeho měla vědět, co dělá, ale abychom se nezabývali jen její prací, tak se s ní seznamujeme i osobně. A v tu chvíli je nám jasné, že on zase ten snímek nemá moc co vyprávět, protože tohle je klasická vata, kterou se musí plnit film bez nápadu.

 Naše lovkyně.

Nakonec se samozřejmě dostaneme do domu, kde dochází k paranormální aktivitě. Co si budeme povídat, v tomhle ohledu to rozhodně není nic skvělého a spíše máte pocit, že to je docela odfláknuté, ale to nemá vadit, protože on je tohle vlastně „found footage“ snímek, kdy se páska našla poté, co došlo k nějakým zlým událostem. Nemůžu si pomoct, ale tohle už na mě nezabírá.

 Jedna z účastnic.

„Death of a Ghost Hunter“ je filmem, který sice má deset let, tak by se mu dalo něco málo odpustit, ale on trpí stejnými nešvary jako filmy o lovcích duchů z posledních dvou tří let. Jsou zde postavy, které vás nezajímají a s nimiž se nechcete ztotožnit. Chybí zde napětí a atmosféra a nejsou zde v podstatě žádné děsivé scény. Tohle není film, který bych chtěl a mohl hodnotit dobře.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (duchové, found footage)


Přidat komentář