Death Ship (1980)

60%
Širými oceány si to pluje jedna hodně nebezpečná loď.

Death Ship

Velká Británie, Kanada, USA, 1980, 91 minut

 

Režie: Alvin Rakoff

Scénář: John Robins, Jack Hill a David P. Lewis

Hrají:

George Kennedy (Kapitán Ashland)

Richard Crenna (Trevor Marshall)

Nick Mancuso (Nick)

Sally Ann Howes (Margaret Marshall)

 

„Mrtvá loď“ je docela dobrý název pro film, kde hned na začátku dojde k potopení výletní lodi, kterou sledujeme. Ale zajímavé na pojetí filmu je skutečnost, že tohle vlastně vůbec není ta mrtvá loď, ke které nás navádí název filmu, ale jedná se pouze o prostředek, pomocí kterého – nebo jehož potopením – se hlavní aktéři tohoto filmu na loď smrti skutečně dostanou.

 Loď si jen tak pluje.

Kapitán Ashland (George Kennedy) vede svou výletní loď neomylně, ale přece jen jsou situace, kdy i jeho loď se bude muset poroučet ke dnu. Naštěstí pár lidí přežije. A i když kapitán by měl loď opouštět jako poslední, i jemu se podaří přežít. Jaké je to štěstí, když se jim pak podaří nalodit na starou opuštěnou loď, která křižuje oceán. Co na tom, že je nejspíš válečná.

 A najednou se vám objeví za zády.

Ano, loď, na kterou se postavy dostanou, nebude podle všeho jen tak obyčejná loď. Už jen proto, že se má jednat o loď smrti, je jasné, že se tu trosečníci nebudou mít jako prasata v žitě. Hlavně proto, že tohle je stará nacistická loď, která si s sebou veze prokletí, které upadne na kohokoli, kdo se na její palubu nalodí. Trosečníci jsou vlastně od samého začátku odsouzeni k záhubě.

 Ze sprchy teče krev.

Loď není jen nějakou obyčejnou lodí, ale skoro to vypadá, že se jedná o živý organismus, který v sobě má něco, co ovlivňuje všechny osoby, které se na ní ocitnou. A samozřejmě je neovlivňuje zrovna pozitivním způsobem, ale spíše tím negativním. Když už to nejsou jen temné myšlenky, které se některým derou do hlav, tak jsou to přímo fyzické útoky, kdy topení na laně je hodně efektní.

 Kapitán se nové lodi ujal rád.

„Death Ship“ je dobrý snímek. Má dobrou atmosféru rostoucího šílenství, výborné prostředí, kde stačí pár herců. Ale místy je také krkolomný a bohužel kvalita obrazu není vždy taková, jakou by si film zasloužil. Někdy byste prostě měli vidět víc, než vidíte. Přesto ale rozhodně zůstávám spíše u kladného hodnocení, protože tohle je film, na který jsem se díval rád. Klidně bych si ho někdy zopáknul.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář