Deddoboru (2011)

60%
Tenhle baseballový zápas hned tak někde neuvidíte.

Deddoboru

Japonsko, 2011, 99 minut

 

Režie: Yudai Yamaguchi

Scénář: Keita Tokaji a Yudai Yamaguchi

Hrají:

Kai Atô                      

Bobby  Bobby

Mickey Curtis

Erina

 

Ach, ti Japonci! Tohle je prostě tak šílený národ, že se tomu ani nechce věřit. Jejich schopnost natočit všechno možné je opravdu neuvěřitelná. A tohle je jeden z ukázkových případů. V Japonsku je hodně oblíbený jeden sport, který u nás až takovou tradici nemá. Je to baseball. Jedním z důvodů, proč se baseball stal v zemi vycházejícího slunce tak oblíbeným, je i manga. Ano, komiks má na společnost skutečně vliv.

 Tým si nevybíráš.

Když tvůrci psali scénář k film „Deddoboru“ – mezinárodně uváděno také jako „Deadball“ – tak se inspirovali právě v tom, jak je baseball v Japonsku oblíbený. Jenže kromě toho, že se inspirovali klasickým baseballem, zaměřili se i na to, že do toho sportu je ve filmu možné přinést něco víc, posunout ho někam naprosto jinam. A tak se zrodil sport, který je skutečně smrtelný.

 Protihráčky stojí za to.

Hned na začátku nás čeká skvělá scéna, kdy si starý muž hází se svým synem. A pak řekne synovi větu, kterou neměl říkat: „Nešetři mě, synku, a nadhoď pořádně.“ Synek nadhodí, doslova se během toho vznese do vzduchu a hází tak, jak kdyby přilétával meteorit. Je to neskutečná pecka a tatík umírá. Tím se setkáváme s hlavní postavou, nadhazovačem, který má o několik let později vést vězeňský tým.

 S touhle nebude hra jednoduchá.

Z vražedného nadhazovače se stane kriminálník a v baseballovém zápase se postaví proti sexy kočičkám. Je to hodně prvoplánové a ten příběh je hodně jednoduchý, ale tohle jsou Japonci. Nejhorší – nebo vlastně nejlepší – na tom je, že jim to vychází. A to včetně těch strašných triků, které jsou v „Deddoboru“ použity. Místy jsou to opravdu triky neskutečně otřesné. Ale i tohle ke snímku patří.

 Míček se dá chytit různě.

„Deddoboru“ je v první řadě zábava, ale musíte na to mít náladu. Ono to opravdu není nic jiného než jeden neskutečně masakrální baseballový zápas, který trvá více jak hodinu a půl. Jenže na tohle musíte mít náladu. Musíte být naladěni na tu šílenou vlnu, kterou Japonci prezentují. Jinak se vám to prostě nebude líbit a budete se od toho odvracet. Já jsem se ale bavil.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore, béčka, komedie)


Přidat komentář