Deep Dark (2015)

55%
Co skrývá temná díra ve zdi?

Deep Dark

USA, 2015, 79 minut

 

Režie: Michael Medaglia

Scénář: Michael Medaglia

Hrají:

Sean McGrath (Hermann Haig)

Denise Poirier (The Hole)

Anne Sorce (Devora Klein)

Tabor Helton (Joel Windle)

 

„Deep Dark“ je název, který tak trochu evokuje pocit, že by se mohlo jednat o vesmírný horor, ale v tomhle smyslu se nesmíte nechat zmást, protože snímek „Deep Dark“ rozhodně o vesmíru není. Ve skutečnosti se odehrává na velmi malém prostoru, kdy velké části dění stačí v podstatě pouze jeden byt a jedna díra v něm. Ano, opravdu, celou zápletku je možné vystavět na díře ve zdi.

 To jsou ale nůžky.

I když by mohl dosavadní popis evokovat skutečnost, že se jedná o porno film, tzv. „glory hole“, tak něco takového nečekejte. Tedy více méně... Příběh „Deep Dark“ vypráví primárně o jednom umělci, který toho moc nechce. Jen chce slávu a vydělávat na tom, co dělá. Vzhledem k tomu, co dělá, to má celkem složité a rozhodně pro něj není jednoduché prorazit. Osobně bych si od něj nic nekoupil, ale já tomuhle umění nerozumím.

 Hlavně zůstat v klidu.

Hermann zkouší všechno možné, aby dosáhl svého cíle, aby byl pro své umění uznávaný. Dokonce se i přestěhuje do nového bytu, aby tam měl na svou tvorbu klid. Jenže získá mnohem víc. Získá onu díru ve zdi. Díru, která na něj mluví. Mluví ženským hlasem a moc toho nechce. Prostě se jenom kamarádit, povídat si, možná trochu toho dotyku. Já vím, že to zní celkem ujetě, ale ono to docela funguje. Navíc díra nejen něco chce, ale ona hlavně dává.

 Co asi skrývá díra?

Snímek má nesmírně jednoduchý nápad, který je ale rozpracován a gradován takovým způsobem, aby to fungovalo, aby to mělo základní předpoklady, které od filmu s hororovým obsahem očekáváte. A ten hororový obsah zde je, ať už v depresivní atmosféře, která prostupuje celým filmem a postupně se mění na děsivou, tak i v tom, jaké jsou v některých momentech použity triky.

 Plakát parádní.

„Deep Dark“ je film, který vám může snadno uniknout, na první pohled se tváří jako film snobský, ale ve skutečnosti je to niterné a poměrně depresivně intenzivní pokoukání, které rozhodně není tím správným filmem na ranní rozjezd, protože by vás mohl tou depresí i přibrzdit. Na to, o jak jednoduchý nápad se jednalo, musím uznat, že to zpracování je dobré. Ne skvělé, ne výjimečné, ale dobré ano.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář