Deep in the Darkness (2014)

50%
V temnotě se skrývají monstra.

Deep in the Darkness

USA, 2014, 100 minut

 

Režie: Colin Theys

Scénář: John Doolan podle románu Michaela Laima

Hrají:

Sean Patrick Thomas (Dr. Michael Cayle)

Dean Stockwell (Phil Deighton)

Blanche Baker (Zellis)

Kristen Bush (Cristine Cayle)

 

Stěhování je zásadní krok, který může vést k tomu, že konečně dosáhnete toho, co jste chtěli, anebo se budete trápit, protože jste si vybrali špatné místo, anebo jste k tomuto výběru byli donuceni. V případě hrdiny „Deep in the Darknees“ se jedná o variantu, kdy se rodina stěhovat chtěla, ale očividně si o místě svého nového pobytu tolik nezjistili, aby zde mohli žít šťastně až do smrti.

 Ještě že si vzal světlo.

Michael Cayle (Sean Patrick Thomas) je doktor, který s stěhuje s manželkou a dcerou do malého města, kde si chce zřídit praxi. Už při domlouvání stěhování se setkává s jednou místní občankou a ta mu v náznacích dává najevo, že tu mohou být problémy, ale jsou to spíš jen takové plky, než aby tomu člověk věnoval opravdu pozornost a pozastavil se nad tím. Někdy by člověk měl těm drobným náznakům naslouchat co nejvíc.

 Nebude jediná mrtvá.

Michael se celkem snáší s místními obyvateli, vlastně to vypadá, že si dělá přátele, když tu ho jeden z jeho nových přátel zavede do lesa. Jdou jen na procházku a cesta probíhá ve vší počestnosti, dokud nepřijdou na místo, které vypadá jako staré pohřebiště. Ve skutečnosti je to místo určené pro rituály a doktorovi jeho nový kamarád doporučí, že pro zachování klidu v životě jeho rodiny by zde sem tam měl obětovat nějaké zvíře. Doktor se mu celkem logicky vysměje.

 Co žije v temnotách.

Jenže to, co mu přijde ujeté, se mu stále více dostává do života. Ať už je to divné chování lidí, nátlak, anebo třeba i to, že začíná trpět velmi zlými nočními můrami. V tomhle směru není snímek nijak originální a dokonce i u toho temného, co se skrývá v lese, budete mít pocit, že jste to někde viděli, ale přesto vás dovede snímek díky celkem zajímavé postavě doktora Cayla vtáhnout.

 Radši ani nevidět.

„Deep in the Darknees“ není špatným filmem a myslím, že si celkově vysloužil negativnější přijetí, než jaké by mu skutečně sedělo. Ano, není to originální film, ale má celkem zajímavý průběh a v několika momentech se zde daří vytvářet atmosféru nejistoty, kdy v podstatě každá postava může být potenciálně nebezpečná. Osobně jsem s filmem spokojený a pro mě si na hororový průměr snadno sáhne.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář