Demon Haunt (2009)

20%
Z hlediska trikového je tohle opravdu srajda.

Demon Haunt

USA, 2009, 90 minut

 

Režie: Ted V. Mikels

Scénář: Ted V. Mikels a Cory Udler

Hrají:

Sean Morelli (Raymond LeCleur)

John P. Baniqued (Otec LeCleur)

Olivia Dunkley (Dana)

J. P. Edwards (Scotty Johansen)

 

Když si snímek „Demon Haunt“ pustíte, budete si asi po krátké chvíli říkat, jestli si z vás tvůrci dělají prdel, anebo skutečně myslí vážně to, co vám dávají. Ale pokud přistoupíte na jejich hru, může se vám klidně stát, že „Demon Haunt“ bude jeden z těch braků, které vás právě tím, jak jsou špatné, dovedou zaujmout a oslovit. Anebo snímek vypnete dlouho před jeho koncem.

 Démon je husťák...

„Demon Haunt“ není snímek s nijak komplikovanou zápletkou, jedná se o hodně provařenou věc, která se točí kolem domu, v němž by mělo strašit. Sestry, které spolu žijí proto, že jedna z nich je upoutaná na invalidní vozík, požádají o pomoc knězem, který už zrovna není klasický kněz, ale který je dobrý v tom, jak se vypořádávat právě s paranormálními jevy, které ohrožují váš domov.

 Sem tam je potřeba si zavolat.

LeCleur není zrovna příjemným chlápkem, je to trochu hajzl, ale když má pomoct, tak za peníze neodmítne. Ne, on není vlastně vůbec špatný, protože pak se ukáže, že všechno dělá jen z lásky k bližnímu svému. Trochu nudná postava nakonec, ale budiž, ona stejně ani jedna není moc dobře napsaná nebo dobře zahraná. Překvapivě to ani zdaleka není na filmu to nejhorší.

 Ve sklepě bude něco zlého.

Nejhorší jsou totiž digitální triky. Tohle je opravdu to nejhorší, co jsem zatím v téhle oblasti viděl. Snímek se rozhodl, že bude nakonec hodně trikový, což třeba představuje nejen nějaké ty démony, ale třeba i pád automobilu ze skály. To jsou fakt scény, kdy je lepší se smát než to brát vážně. Ne, takhle špatné triky se opravdu moc často nevidí. Nejspíš ani ve chvíli, kdy sami začínáte s 3D modelováním.

 Jak z porna.

Snímek „Demon Haunt“ je amatérské dílo, u něhož ale máte celou dobu pocit, že si na nic nehraje. Je to špatné, ví to o sobě a nesnaží se film dělat dobře. Tvůrci ho natočili tak, aby ho vůbec natočili. A jsou trochu směšní, ale na druhou stranu si říkám, že v tom byl třeba záměr natočit něco tak špatného. Není to moc, ale aspoň kvůli tomu, že se tvůrci snažili být vtipní, tomu dám bod.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář