Demon Tongue (2016)

40%
Jazyk démona podle všeho není kulinářská pochoutka.

Demon Tongue

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Gavin Rapp

Scénář: Vicky L. Neal

Hrají:

Jack Davis (Jacob)

Debbie College (Chloe)

Seth Gontkovic (Ethan)

Jessica Long (Madison)

 

Tohle je film, kde dávám velké body za snahu. Jasně, je na něm vidět, že je levný, ale vzhledem k tomu, jak levné to bylo, se tvůrci vykašlali na to, že by sem přidávali nějaké ty prvky, které levné nebudou fungovat. Zaměřili se raději na to, aby alespoň to, co zvládnou, bylo celkem snesitelně zachyceno a dalo se tomu věřit. A proč ne, někdy stačí fakt celkem málo.

Budeme se natáčet.

Hned úvod nám dá tušit, že tohle bude snímek, který se zaměřuje na paranormální aktivitu, duchy a podobně. Je zde úvodní scéna, kde dochází k takové aktivitě, která je navíc celkem krvavá. Mimochodem, krví se ve filmu „Demon Tongue“ moc nešetří, což je celkem fajn, duchařský film nemusí být pouze o atmosféře, ale také o troše toho relativně explicitního násilí.

Odvážná holka.

Po úvodní scéně se začíná děj vyvíjet až moc klišovitě. Skupina celkem čtyř osob se má dostavit do jednoho sídla, kde údajně mělo docházet k nějaké té nadpřirozené aktivitě, a tak se tam vypraví, aby zjistili něco víc. Samozřejmě, že to pak bude probíhat gradujícím způsobem, takže nejprve nějaká trochu divná aktivita, podivné zkušenosti, až to nakonec trochu bouchne a přijde i umírání.

Kdopak to je?

Na snímku „Demon Tongue“ je krásné to, že si tvůrci skutečně maximálně hrají s možnostmi, které mají. Věděli, že nemají na to, aby zde měli super triky, a tak si vystačí s celkem jednoduchým nástroji pro to, jak se alespoň pokusit budovat atmosféru. A tak postavy slyší hlasy, ozývá se podivné šramocení a kamera v tu chvíli zabírá jediné místo. Nesmírně jednoduché, ale funkční.

Ta se taky umí zatvářit.

Americký nezávislý horor „Demon Tongue“ nemá vyloženě čím ohromit, ale musí se nechat, že pokud tvůrci chtěli natočit levný horor, který nebude vypadat nadmíru hloupě, docela se jim to povedlo. Herecky to není zrovna silný kousek, ani ten scénář nepřináší nic skvělého, ale ze sledování filmu „Demon Tongue“ jsem měl prostě pocit, že tohle není něco, co tvůrci jenom odflákli a pak si jeli dál.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář