Den po konci světa (2014)

20%
Katastrofických filmů není nikdy dost, jen jich je trochu moc a nejsou až tak zajímavé.

Den po konci světa

The Remaining

USA, 2014, 88 minut

 

Režie: Casey La Scala

Scénář: Casey La Scala a Chris Dowling

Hrají:

Johnny Pacar (Tommy)

Shaun Sipos (Jack)

Bryan Dechart (Dan)

Alexa PenaVega (Skylar)

 

Ty jo, a já jsem si na první pohled myslel, že by snímek „Den po konci světa“ mohl být zajímavý. Jasně, je to hlavně proto, že jsem si říkal, že apokalyptické filmy jsou fajn a tohle třeba bude trochu jiný pohled. Malinko mě na začátku zarazila ruční kamera, která je sem tam použita, ale jednalo se skutečně jen o ojedinělé příležitosti, kdy většina filmu je přece jen přes kameru, která je nezávislým pozorovatelem, nikoli přímo účastníkem dění. A to je dobře. Ve většině momentů by ruční kamera nefungovala.

 Konec světa ji trochu zdrbnul.

Hned na začátku sledujeme partu mladých lidí, kteří se chystají na svatbu. Jsou to dlouholetí kamarádi, vztahy mají dobré, i když jak brzy zjistíme, trochu to mezi nimi skřípe. Třeba jedna z mladých žen je pořádně špatná z toho, že ona má přítele taky dlouho, ale ten nic nedělá a ještě ji o ruku nepožádal. Jako kdyby svatba byla to nejdůležitější, co může člověk se svým životem udělat. Já si to nemyslím, ale budiž. A to říkám i přesto, že jsem se letos oženil.

 Ale v kostele je vždy útočiště.

Co je ještě větší problém, než samotná svatba, to už je skutečnost, že se od začátku ozývají takové podivné hlasy o tom, že víra je důležitá, svatba měla být v kostele, když není, mohlo to být zlé znamení. Ta americká víra je neskutečně neochvějná a mám pocit, že v tomhle ohledu to jsou jen další fanatici. Ale ono to má dějové opodstatnění. Najednou totiž začnou umírat lidé. Prostě padnou k zemi a je konec. Není to jen lokální, ale rovnou celosvětový fenomén.

 Nebo alespoň většinou.

Ti, co přežili, samozřejmě, že to je většina těch, co jsme ze začátku sledovali, se musí popasovat s tím, že netuší, proti čemu stojí, nemají ponětí o tom, co tam na ně venku ještě čeká, co se stane. A události gradují a má to bohužel podobu apokalyptickou, v podstatě až biblickou, což je neustále omíláno a vy skoro toužíte po tom, aby je na začátku všechny zabil padající led. A že to byly kroupy!

 Tohle nebude nějaká malá apokalypsa.

Snímek „Den po konci světa“ se tváří jako zajímavý katastrofický film, ale ve skutečnosti se jedná pouze o film, který má jeden nápad, jež je rozvržen do celkem klasického schématu. Nápad, který je nábožensky otravný a nudný a ve své podstatě vlastně neoriginální. Postavy vás přestanou velmi brzy bavit a vy zjistíte, že to není nic, proč by stálo za to na snímek koukat.

 

Hodnocení: 20 %

Vaše komentáře

Vůbec nikdo
"Katastrofických filmů není nikdy dost, jen jich je trochu moc" :D Tak tenhle úvod mě rozsekal :D
Vůbec nikdo 23.11.2016 14:54:33 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (duchové, příšery)


Číst komentáře