Dentista 2 (1998)

45%
Zubař se vrací a je ještě o něco šílenější, než býval.

Dentista 2

The Dentist 2

USA, 1998, 100 minut

 

Režie: Brian Yuzna

Scénář: Richard Dana Smith podle postav Dennise Paoliho, Stuarta Gordona a Charlese Finche

Hrají:

Corbin Bernsen (Dr. Feinstone / Dr. Caine)

Jillian McWhirter (Jamie Devers)

Jeff Doucette (Jeremy Wilkes)

Susanne Wright (Bev Trotter)

 

Tak se nám náš neoblíbený zubař ještě jednou vrátil, aby nám ukázal, že řemeslo už sice chtěl pověsit na hřebík, ale že nikdy není všem dnům konec a že nakonec ještě může dojít k tomu, že si na sebe bude muset vzít ten bílý plášť a předstírat, že je všechno v pořádku a že v jeho hlavě nejsou obvody, které jsou ale opravdu zle zkratovány. Ne, ani na maloměstě člověk nemusí najít požadovaný klid.

 Dentista je zpět.

Doktor Feinstone už se nejmenuje doktor Feinstone, ale je to pan Caine, který přijel na maloměsto, kde chce žít klidným životem bez toho, aby musel ještě někdy vrtat zuby. Kromě toho, že je jinde hledaný pro vraždu, myslí si, že už je všechno ostatní v pořádku. Jenže to by nesmělo dojít k tomu, že mu na rande s krásnou ženou, do které se zamiluje, vypadne zub. Musí se do ordinace vrátit.

 Jeho pacienti budou mít zase problémy.

I když se do ordinace vrací jako pacient, nakonec to dopadne tak, že se stane zubařem na maloměstě, aby nahradil dentistu, kterého sám zabil. Tohle všechno by bylo fajn, jenže doktor Caine je prostě pořád stejný magor, a jakmile se objeví v ordinaci, je podezřívavý, má halucinace a různé představy, no a opět se u něj projevuje agrese, která končí tak, jako v první dílu – lidé budou umírat.

 Jen halucinace?

Film „Dentista 2“ je pokračováním prvního filmu, a to pokračováním, které je ve stejném duchu jako první film. Je hodně zaměřeno na psychiku zubaře, což osobně oceňuji, ale přiznám se, že jsem čekal nějaký vývoj, kterého jsem se nedočkal. Druhý film tak opakuje to, co bylo řečeno, dělá to s některými opravdu nepříjemnými scénami, ale opět se nějak zásadně daleko nezachází.

 Spraví se to ještě?

„Dentista 2“ mi přijde jako pokračování slabší, bez toho, aby zde bylo alespoň nějaké to pořádné vyústění, i když je poslední scéna alespoň trochu zábavná. To prostředí je dobré, ale celé dění se moc opakuje na to, aby mě „Dentista 2“ opravdu bavil. Je to celkem škoda, protože ten potenciál postavy zde byl, ale když se plácá jen na místě, to je pak trochu zbytečné a člověk se u toho bude nudit.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář