Pes zabiják (1984)

60%
Ano, tohle bude film o psu zabijákovi.

Pes zabiják

Leviatán

Španělsko, USA, Portoriko, 1984, 84 minut

 

Režie: Claudio Fragasso

Scénář: Claudio Fragasso

Hrají: Alice Cooper, Victoria Vera, Carlos Santurio

 

Ten originální španělský název „Leviatán“ toho mnoho neřekne, ale ono české „Pes zabiják“ nebo anglické „Monster Dog“ už jsou přece jen trochu více říkající. Ano, tohle bude horor o nějakém zlém psu nebo něčem, co je zlému psu hodně podobné. A ono to takové také je, i když si říkám, jestli je ten pes skutečně to nejdůležitější, co se ve filmu objevuje. Na první pohled tolik ne.

Fakt je tam Alice Cooper.

O snímku jsem si v podstatě nic nezjišťoval, než jsem si ho pustil, a tak pro mě bylo trochu překvapením, kdo na mě hned na začátku vykoukl. Ano, mám na mysli Alice Coopera, který si tu zahrál hlavní roli, a to muzikanta Vince Ravena, rockovou hvězdu, která nastartuje temné události tím, že se rozhodně vrátit do města, kde vyrůstala. Právě tam na ně čeká onen pes zabiják.

Krvavá práce.

Vince se na cestu do města svého dětství vydává s několika přáteli, prostě jen takový trip, trochu nostalgický, aby si srovnal život, možná něco dořešil. Anebo je za tím ještě cosi jiného? Ať tak, nebo tak, Vince potkává šerifa, což je také figurka z jeho dětství. Jenže šerifovo chování není takové, jak by Vince očekával. Vlastně toho dost není takového, jak by se čekalo.

Dáma uplakaná.

Výletníci jsou varováni, že v okolí města není příliš bezpečno, protože se tam potuluje nějaké divoké zvíře. Možná je to jen pes, ale jak se tak postupně ukazuje, bude za tím asi něco trochu děsivějšího. A tak sledujeme, kdo vlastně přežije, kdo se zachrání, kdo to vzdá, kdo zemře. Takový á monster vyvražďovačka, které nechybí ani krev, i když trikově to až tak vymazlené není.

Sraz ke gang bangu?

Snímek „Pes zabiják“ hodně hraje na to, že má v hlavní roli skutečného zpěváka, známou osobnost, která se už zapsala do mysli lidí, což v divácích vytváří určitá podvědomá očekávání. S tím autoři snímku trochu kalkulují a rozhodně v rámci stopáže nechybí poměrně četná hudební čísla, která ale fungují. Alice Cooper je prostě dobrý. Po stránce hororové už je to holt trochu horší, takové jednodušší.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (příšery, zvířata)


Přidat komentář