Děti anakondy (2008)

20%
O děti anakondy se postará David Hasselhoff!

Děti anakondy

Anaconda: Offspring

USA, Rumunsko, 2008, 91 minut

 

Režie: Don E. FantLeRoy

Scénář: Nicholas Davidoff, David C. Olson

Hrají:

David Hasselhoff (Hammett)

Crystal Allen (Amanda Hayes)

Ryan McCluskey (Pinkus)

Patrick Regis (Nick)

 

„Anakonda“ potřetí a jeden se ptá proč. Ale když člověk uvidí v titulcích jméno David Hasselhoff možná se i začne těšit. A navíc je tam ještě John Rhys-Davies, což jsou minimálně dvě jména, jejichž tváře jsou známé a možná se na ně sem tam rádi podíváte. Já jsem po jejich spatření začal doufat, že by tohle mohl být alespoň celkem cool a vtipné. Naděje se ukázaly liché.

A je tu David!

A tak do jakého dobrodružství se to nakonec pustíme? No, skoro do nijakého, protože rozhodně nečekejte, že tohle se bude odehrávat někde v džungli. Od toho tam je jen pár rychlých záběrů, pak si uvědomíte, že tohle měla být hodně levná podívaná a děj se nám přesune do města, většinou pak do nějakých interiérů, které mohly být čímkoli, tedy opuštěnou továrnou i laboratoří.

A nějaký ten had.

Co že se v takové laboratoři dělo? Docházelo zde k výzkumu, který financovala postava, kterou si zahrál právě John Rhys-Davies. Jenže výzkum se trochu posral. Mimochodem byl to výzkum na anakondách. Dvě anakondy uniknou, jedna navíc dost zbouchnutá takže je tu potenciální nebezpečí, že těch hadů bude ještě mnohem, mnohem víc. Naštěstí je tu tým, který se o tohle postará.

Ale hlavně David!

A tým nevede nikdo jiný než Hammett (David Hasselhoff), ostřílený lovec, který určitě dá všechno do pořádku. A kdybyste si mysleli, že teď přijde na řadu super akce, tak se samozřejmě budete mýlit, protože nic takového nepřijde. Chodí se lesem, chodí se nějakými velkými budovami. A sem tam se objeví jeden nebo druhý hnusný CGI had. A když máte štěstí – nebo smůlu? – jsou tam rovnou oba najednou.

Had je pořádná bestie.

Americko-rumunský snímek „Děti anakondy“ dokazuje, že ani potenciálně docela cool béčko není snadné natočit a nepomůžou tomu ani známější a relativně ikonická jména. Když se tvůrci vykašlou na to, aby chtěli svoje diváky bavit a jen otrocky natočí nějaký základní a jednoduchý příběh, nedá se očekávat, že by z toho skutečně mohlo vylézt něco koukatelného a smysluplného.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (zvířata)


Přidat komentář