Dětská hra (2019)

50%
Remake filmu, který já osobně považuji za velmi zdařilý.

Dětská hra

Child's Play

USA, Kanada, Francie, 2019, 90 minut

 

Režie: Lars Klevberg

Scénář: Tyler Burton Smith podle postav Dona Manciniho

Hrají:

Aubrey Plaza (Karen Barclay)

Mark Hamill (Chuckyho hlas)

Gabriel Bateman (Andy Barclay)

Tim Matheson (Henry Kaslan)

 

Mám prostě problém s remaky. Jsou to filmy, které mohou být dobré, ale zároveň jsou to filmy, které využívají něco, co už někdo vymyslel, jen se na to pokouší dívat jinak, jinou optikou, anebo prostě jiným pohledem jiného scenáristy a režiséra. Samozřejmě je pak také důležité to, jaká je aktuálně technologie, která dnes dovoluje víc než třeba před třiceti lety, kdy byla původní „Dětská hra“ natočena.

Nový Chucky je divný.

Nová verze snímku „Dětská hra“ už přece jen pracuje s novou technologií, s lepšími efekty a Buddi, jak je tu panenka nazvána, vypadá skutečně jak živá. Už nejen jako obyčejná loutka, ale opravdu jako něco, co oživlo. A vypadá velmi dobře, tedy minimálně z hlediska pohybů, a to i přesto, že se tvůrcům nějak podařilo zachovat dojem toho, že to je vlastně jen pokročilá panenka.

Ale pořád nebezpečný.

Kromě toho je Buddi trochu vymakanější než původní Good Guy, který v podstatě jen něco trochu pronesl. Tenhle je možné napojit na všechny spotřebiče v domácnosti, má spoustu funkcí, což celkem logicky zvyšuje modus operandi Chuckyho, který už nemusí používat jen nůž – i když i na něj dojde – ale může se opřít i o další nástroje, především pak o elektroniku. A to je místy pěkně děsivé.

Hodně nebezpečný.

Ale rozhodně by se nedalo říct, že díky novému pojetí přestal být Chucky hravý, to ani omylem. Díky tomu, že dokáže třeba prostřednictvím bluetooth technologie ovládat termostaty, dává mu to nová pole působnosti, což se projeví v jedné z nejlepších a nejdrsnějších scén, jaké se ve filmu objeví. A to přitom opravdu není jen jedna. V tomhle směru si fanoušci přijdou na své.

A hodně děsivý.

Kdyby byl snímek „Dětská hra“ z roku 2019 originální film, kdyby nestavěl na něčem, co tu docela dlouho funguje a vlastně ještě před dvěma lety to mělo další pokračování v rámci originální série, asi bych dal filmu víc procent, protože dokáže bavit a dokáže i lehce poděsit, i když myslím, že původní „Dětská hra“ je v tomhle lepší. Ale prostě skutečnost, že to je předělávka, můj dojem z filmu snižuje.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (vrazi, děti)


Přidat komentář