Dětská hra 3 (1991)

55%
Chucky se vrací, i když to vypadalo, že už je na kaši. Tahle mrcha je nesmrtelná.

Dětská hra 3

Childs Play 3

Velká Británie, USA, 1991, 90 minut

 

Režie: Jack Bender

Scénář: Don Mancini

Hrají:

Justin Whalin (Andy Barclay)

Perrey Reeves (De Silva)

Jeremy Sylvers (Tyler)

Travis Fine (Shelton)

 

Panenka Chucky se znovu vrátila a úvodní titulková scéna nám opět krásně ukázala, jak se to stalo. No, co si budeme povídat, nápadité to moc není, prostě jen potřeba panenku, která byla na maděru, zase trochu zrenovovat, nechat vytéct pár kapek její krve a rozhodnout se, že je skvělý nápad zase přijít na trh s novou řadou Good Guyů, protože lidé už určitě zapomněli na to, co se s jednou panenkou stalo.

Co jste říkal kadete?! Superman? Nevěřím!

I když se na první pohled může zdát, že scénář zase není až tak nápaditý, tak následně jsem byl celkem překvapený, že to není taková nuda a že se příběh vyvíjí dál, Andy nám trochu vyrostl a získal tvář Jimmyho Olsena ze seriálu o Supermanovi, kde titulního superhrdinu hrál Dean Cain. Nezůstáváme tedy úplně na místě, i když v konečném důsledku jde pořád o to samé. Chucky bere do rukou nástroje, které většinou nechávají panenky ležet, a připraví pár lidí o život, aby se mohl dostat k Andymu.

Tohle by mohlo na Chuckyho zabrat.

Příběh není až tak dokonalý, to si zase nemyslete, ale nějaké ty nápady zde jsou. Andy byl právě přijat na vojenskou školu, kde dostávají pořádný dril, i když to celé vypadá trochu jako komedie. Tohle ale vůbec není na škodu, protože se aspoň dostáváme někam trochu jinam a film dostává trochu jiný náboj, díky kterému je zase celkem koukatelný. Osobně se mi třetí díl líbí o něco více než díl druhý. Stále se jedná ale o něco, co nelze srovnávat s filmem prvním, který prostě v sérii až moc vyniká.

Kdo chce jít první?

„Dětská hra 3“ překvapuje hlavně tím, že tentokrát je zde o něco více zaměřeno na gore a hlavně v závěrečné části je to celkem dobrý masakr. Je třeba pochopit, že na atmosféru už se moc hrát nedalo, každý už prostě ví, že vrahem je panenka, a tak je třeba z toho udělat něco třeba temnějšího nebo třeba vtipnějšího či krvavějšího. To se celkem povedlo, a tak je i třetí díl v této sérii snesitelný, ač se nejedná o nic zázračného.

Další pán na holení?

Pokud vám sedlo celé pojetí série, asi snesete i tenhle díl, i když se v hororové branži nejedná o nic tak výjimečného. Je zde snaha něco divákovi předvést, což celkem ucházejícím způsobem vede k tomu, že se scénář tváří lepší, než jaký ve skutečnosti je. Vývoj děje a vztahů mezi postavami zde není nijak závratný, nakonec spíše nijaký, jde jen o to, jak Chuckyho zneškodnit dřív, než zabije Andyho. Tohle divák dostane. A to je vše.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (slasher, vrazi, děti)


Přidat komentář