Dexter (7. sezóna)

70%
"Dexter" je pro mě osobně jeden z neočekávanějších seriálů v každé nové televizní sezóně. Za námi je už sedmá řada tohoto skvělého seriálu, tak si ji pojďme trochu připomenout a zhodnotit.

 

Dexter: 7. série

12 dílů, 20012

 

Tvůrce: James Manos Jr.

Hlavní postavy:

Michael C. Hall (Dexter Morgan)

Jennifer Carpenter (Debra Morgan)

Lauren Vélez (Maria LaGuerta)

David Zayas (Angel Batista)

Ray Stevenson (Isaak Sirko)

Yvonne Strahovski (Hannah McKay)

 

Je za námi i sedmá série seriálu „Dexter“. Co si myslíte o jeho kvalitách? Pořád vás to baví? Myslíte, že série dokáže přinést ještě něco jiného, nového, zajímavého? Osobně jsem se trochu bál toho, jak bude navázáno na závěr šesté série, ale nakonec zvládli scénáristé vstup do sedmé série hodně dobře, stejně jako skvěle zvládli i přidání nových postav. Přece jen však má sedmá série své mezery, pro které ji nemohu hodnotit jako nejlepší. Zůstává spíše zajímavým přemostěním do osmé série, od které si slibuji poměrně hodně.

Dexter si udělá hodně nepřátel.

Šestá série končila tím, že Debra zjistila, kdo je vlastně její bratr. Viděla ho ve chvíli, kdy zavraždil jednu ze svých obětí, Travise Marshalla, který byl hlavním záporákem celé šesté série. Náboženský fanatik, který vraždil podle bible. Zjištění, kdo je vlastně Travis Marshall, bylo jedním z největších překvapení celého seriálu, skvělý zvrat, který dokáže vyrazit dech. Půl roku a vlastně ještě o něco déle jsme pak museli čekat na to, jak se vlastně Debra postaví k tomu, kdo je její bratr.

Že by nová láska?

Právě motiv zjištění pravdy je pro sedmou sérii naprosto zásadní. Až příliš mnoho lidí se dovídá o tom, kdo Dexter vlastně je. Kromě toho, že toto zjištění musí vstřebat Debra, jsou zde i další: vražedkyně Hannah McKay, ukrajinský mafián Isaak Sirko a nakonec také Maria LaGuerta, což je problém největší. Jestli jste čekali na to, jak se k vraždícímu bratrovi postaví Debra, tak jste mohli být nakonec trochu zklamáni, ale zároveň nadšeni. I když se zdá, že je vše řečeno hned v prvním díle, nakonec tomu tak není a tento prvek prostupuje celou sérií a je základním stavebním kamenem samotného finále.

Co to Maria našla?

Ano, pro osmou sérii je zde otevřen konec stejně nejasný jako pro všechny série předchozí. Nezbývá nám, než se dalších téměř devět měsíců těšit na to, že se „Dexter“ vrátí na obrazovky a my poznáme, jaké budou následky činu, který byl v závěru spáchán. Ne, nebojte, nic vám neprozradím, to by přece byla škoda, jen bych mohl říct, že je to zvrat zásadní, který se nedotkne pouze Dextera samotného. Navíc je zde více otevřených dějových linií, takže uvidíme, co vlastně přijde.

Dexter se setká se skutečně děsivými šílenci.

Sedmá série neoslní, to nemohu říct. Vrací se hodně do minulosti a nabízí nám shledání s postavami, s nimiž se v reálném čase setkat nemůžeme, protože již nejsou mezi námi. Není to špatné. Není ani špatný vztah Dextera s Debrou, zajímavý je pak vztah s Hannah, ale nějak mám pocit, že tomu chybí ten skvělý záporák, který zde byl v šesté sérii a který dokázal skvěle oživit příběh. Příběh sedmé série je až trochu moc zaměřený na Dextera, a i když zde jsou další postavy, nikdo zde nevyčnívá natolik, jako vyčníval Travis Marshall. Je však pravdou, že Ray Stevenson zvládl svou roli dokonale, jen prostě neměl tolik prostoru.

 

Hodnocení: 70%

Hororové filmy (vrazi, seriály)


Přidat komentář