Dexter (8. sezóna)

60%
Uzavřela se nám jedna kapitola a skončil jeden z nejlepších seriálů poslední doby. Jen škoda, že skončil zrovna touhle sezónou.

Dexter: 8. série

12 dílů, 2013

 

Tvůrce: James Manos Jr.

Hlavní postavy:

Michael C. Hall (Dexter Morgan)

Jennifer Carpenter (Debra Morgan)

David Zayas (Angel Batista)

Charlotte Rampling (Dr. Evelyn Vogel)

Yvonne Strahovski (Hannah McKay)

 

Píše se rok 2013 a jeden z nejlepších seriálů televizní historie skončil. Ano, seriál „Dexter“ došel konce své poslední, osmé sezóny a je za námi, už se nového Dextera nedočkáme. A je to dobře. V nejlepším se má přestat. Bohužel tady se šlo už trochu za limit toho nejlepšího a osmá sezóna je ukázkou toho, jak by finále nemělo dopadnout. Lidé mají ještě v živé paměti pachuť z finále „Lost“ – které osobně považuji za výborné – a tak „Dexter“ jen ukázal, že někdy to s těmi konci prostě není úplně ono.

Pořád je to kočka.

Ano, hodně mě zklamala poslední scéna celého seriálu, která je prostě hloupá, i když se snaží být děsně cool. Není to však jen v poslední scéně, ale v celé osmé sérii, která má dobré základy, ale je špatně postavena. Jako když byste chtěli stavět dům, ale neměli dost materiálu, anebo prostě nevěděli jak na to. Je to trochu překvapivé, zvláště vzhledem k předchozím sezónám a jejich kvalitě. I když pravda, ona už sedmá naznačila, že to může všechno jít trochu špatným směrem.

Nová postava.

Na scéně se objevuje doktorka Evelyn Vogel. To by bylo skvělé, protože je to výborná postava, ale my záhy zjišťujeme, že to je jeden z lidí, kteří utvářeli to, kým Dexter v současnosti je. Dobrý nápad, ukazuje se tím, že Harry vlastně nebyl takový šílenec, ale proč se tohle odhaluje až v osmé sérii? Jednoduše proto, že to nikoho dřív nenapadlo. Zda je to v literární předloze, to nemohu sloužit, bohužel, ač mi několik knih s Dexterem doma trůní. Nic to nemění na tom, že z hlediska vyprávění je to spíš taková berlička.

Já už nebudu zabíjet, mami!

Pak dojde i na dobré momenty, sice se trochu opakují, ale některé postavy jsou prostě zajímavé. Také podle toho dopadnou. Vrací se Hannah McKay a za to jsem rád, protože ona je prostě dokonalý Dexterův protějšek. Jenže pak přijde na finále, na úplně poslední díl, který měl skončit na lodi. Je to sice trochu přitažené za vlasy, ale to by zase tolik nevadilo. Jenže ne, oni to museli dotáhnout až ad absurdum. Skoro se mi chce říct, že na AMC by seriál takhle poslední sezónou nezmrvili.

Vousy mu moc nesednou.

Abych zase „Dexterovi“ nekřivdil. To, že se poslední sezóna nepovedla a nefunguje, jak by měla, alespoň ne jako celek, nic nemění na tom, že předchozí sezóny dokázaly, že tohle je seriál, který je velmi kvalitní, skvěle promyšlený a je schopen nám prezentovat výborné příběhy a postavy. Hlavně ty postavy! „Dexter“ skončil, ale vzhledem k tomu, že já sám jsem amatérským spisovatelem, zůstanu touhle postavou navždy ovlivněn. „Dexter“ ukázal, že to s padouchy v hlavní roli jde, jen to chce mít trochu úctu a cit pro příběh. Letos skončil i filmově a příběhově geniální „Breaking Bad“. Co přijde dál?

 

Hodnocení: 60%

Hororové filmy


Přidat komentář