Temné léto: 2. sezóna

70%
Tentokrát začíná trochu přituhovat.

Temné léto: 2. sezóna

Black Summer

8 dílů, 2021

 

Tvůrce: John Hyams, Karl Schaefer

Hlavní postavy: Jaime King, Justin Chu Cary, Christine Lee

 

Popravdě jsem si nemyslel, že seriál „Temné léto“ bude mít pokračování, ale jak se ukazuje, lidé pořád mají zombíky rádi a pořád se rádi podívají na něco dalšího, co se o nich natočí, a to i v případě, že to n sobě nemá nálepku „The Walking Dead“, i když nutno uznat, že zrovna touhle sérií sem tam seriál „Temné léto“ zavání, ale s tím se prostě musí počítat, trendy jsou holt v současnosti dané.

 Musíme se bránit.

I když se seriál jmenuje „Temné léto“, tak druhá sezóna už se v létě neodehrává a ve skutečnosti jde o temnou zimu. Ano, nadešla zima a přeživší se musí vypořádat nejen s tím, že venku chodí a běhají nemrtví, ale také se skutečností, že je jim pořádná zima. A jasně, světlo, nebo i teplo z ohňů je také nebezpečné. Nejen, že může přilákat mrtvé, ale dovede přilákat i živé. A živí jsou mnohdy větší problém.

 Trochu zima.

Když máte teplo, budou ho chtít ti, co ho nemají. Když máte jídlo, budou ho chtít ti, co ho mají nedostatek. A když nemáte zbraně, abyste se bránili, nebo vás není dost, je celkem možné, že o to všechno přijdete. A navíc se pořád musíte vypořádat s nemrtvými, kteří čekají na každém rohu a sem tam ani nevíte, jestli někdo vám blízký už není nakažený, jen skrývá kousnutí.

 To dáme!

Na seriálu „Temné léto“ je vidět, že se inspiroval seriálem „The Walking Dead“ mimo jiné i v tom, že zde není nutně dodržován jednoduchý způsob vyprávění, kdy na sebe jednotlivé díly navazují, ale jsou tu i samostatné díly, které se věnují třeba jen jedné postavě, aby se tak vytvořilo její silnější podhoubí, lepší základy, což nakonec vede k tomu, že osud postavy je pro vás mnohem zajímavější a není vám lhostejný. Tohle za mě funguje.

 Zmrzlík je tu!

Na seriálu „Temné léto“ je super to, že i když se jedná „jen o další seriál se zombíky“, pořád je to seriál, jenž vás dovede bavit. Jasně, má jen osm dílů, tedy druhá sezóna, a tak se není moc kdy nudit, ale i tenhle prostor je možné využít způsobem, který diváky nezaujme. Tohle se v případě druhé sezóny nepotvrdilo a „Temné léto“ funguje, možná ještě lépe, a to i přesto, že se odehrává v zimě.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář