Diablo III

90%
Na "Diablo III" jsme čekali dlouho a nakonec jsme se dočkali. Stojí to podle vás za to? Roste série dál dobrým směrem?

 

Diablo III

Vytvořilo Blizzard Entertainment, 2012

 

Jaká byla nejočekávanější hra roku 2012? Tak ono jich mohlo být trochu víc a víc jich bylo, ale mezi ty nejočekávanější lze snadno zařadit pokračování legendární série „Diablo“. Na „Diablo III“ se čekalo pěknou řádku let, přesně to bylo let dvanáct od doby, co se na trhu objevilo „Diablo II“. Vyplatilo se vlastně tohle čekání? Je „Diablo III“ takovou hrou, jakou si fanoušci představovali? Nebo Blizzard konečně šlápnul vedle a dal tak prostor jiným velikánům?

Ukázky ze hry Diablo III.

Podle toho, jaké šílenství se po vydání hry rozpoutalo, tak Blizzard opět vstoupil do vod, které jsou zlatonosné, jak nejlepší naleziště na Klondiku. Prodalo se během jednoho dne téměř pět miliónů kopií. Když si to vynásobíte cenou hry, tak se dostáváme do neskutečných astronomických hodnot. Blizzard si rozhodně nemůže stěžovat na to, že by mu fanoušci nevěřili. Sice vydává hry v neskutečně pomalém tempu, ale tyhle hry lidé chtějí. „Diablo III“ to opět dokazuje.

Ukázky ze hry Diablo III.

A jaké tedy vlastně „Diablo III“ je? Je dobré, o tom žádná. Ta hra je stejně hratelná jako jakákoli jiná hra, kterou Blizzard kdy vydal. Pokud se týká hratelnosti, vracíte se k „Diablu II“, kterému je „Diablo III“ mimochodem velmi podobné. Příběh je rozdělen do čtyř aktů, které na sebe navazují, každý se odehrává v jiném prostředí, kdy první dva akty jsou svým prostředím shodné s prostředím v „Diablu II“. První akt se tedy odehrává v lesích a polích, další v poušti, třetí na rozsáhlé pevnosti a další v něčem, co už se dá jen těžko nazvat nebem. Stejně jako v předchozí hře, i zde na vás na konci každého aktu čeká jeden pořádný boss, jehož zabití není právě úplná sranda. Na úplném konci vás pak samozřejmě s otevřenou náručí přivítá sám Diablo.

Ukázky ze hry Diablo III.

Postavy, které se ve hře nacházejí a z kterých si každý hráč na začátku musí vybrat, jsou barbar (barbarian), lovec démonů (demon hunter), mnich (monk), šaman (witch doctor) a čaroděj (wizard). Na první pohled se tedy zdá, že magie začíná převládat. Z toho důvodu jsem si pro hraní samozřejmě vybral barbara, který se nebojí bojovat zblízka, i když ani mnichovi to není cizí disciplína. Postavy mají všechny své specifické dovednosti s tím, že každá nová přichází s dosažením určitého levelu. Postavy mají ve hře i klasické čtyři atributy (síla, obratnost, vitalita a inteligence), které není možné navyšovat body po dosažení levelu, rostou sami v závislosti na postavě a je možné je zvyšovat zbraněmi a předměty, které postava nese na sobě.

Ukázky ze hry Diablo III.

„Diablo III“ vsadilo především na hratelnost. Vzalo si mnohé ze hry „Diablo II“, některé prvky jsou pak převzaté ze hry „World of Warcraft“. Především vývoj postavy a získávání dovedností je téměř shodný s tím, který má vaše postava ve WoW. Pokud jste od hry čekali to, co jste dostali od „Diabla II“, jste nadšeni. Pokud jste čekali něco víc, hru, která naprosto převrátí herní svět, možná budete zklamáni. Ale tohle je „Diablo“ a na to se hrálo hlavně. Skvělé rozšíření geniální série, která nikdy nepřestane bavit.

 

Minimální hardwarové nároky:

Procesor: Alespoň 1,4 GHz

Operační paměť: Windows XP 1 GB

Grafická karta: Nvidia GeForce 7800 GT nebo ATI Radeon HD 2600 a lepší

 

Doporučené hardwarové nároky:

Procesor: Procesory s výkonem vyšším než 2,4 GHz

Operační paměť: Windows Vista 2GB

Grafická karta: Nvidia GeForce 260 nebo ATI Radeon HD 4870 a lepší

 

Hodnocení: 90%

Hororové hry (zombie, příšery, satan)


Přidat komentář