Die Insel der Dämonen (1998)

5%
Ostrov démonů není moc děsivý.

Die Insel der Dämonen

Německo, 1998, 70 minut

 

Režie: Andreas Bethmann

Scénář: Andreas Bethmann

Hrají:

Erich Amerkamp

Maria Moreno

Anita Carrillo

Werner Kila

 

„Ostrov démonů“, jak by se dal název snímku „Die Insel der Dämonen“ přeložit, je film, který je v podstatě zapadlý, jedná se o kousek, který nikde moc neseženete a ani pořádně na databázích není uváděn, alespoň na ČSFD jsem ho nenašel. Kdybyste měli větší štěstí, dejte mi vědět. Přesto se jedná o film, který existuje, minimálně na IMDb je uváděn, no a vy ho můžete zhlédnout.

 To si tak vyšla...

„Die Insel der Dämonen“ je takový ten kousek, na který se budete koukat hlavně proto, že chcete vědět, kam až to tvůrci dotáhli, co všechno jsou schopni natočit. Tím myslím především co se kvality zobrazovaného materiálu i děje týká. „Die Insel der Dämonen“ je prostě levná sračka, na kterou se podíváte opravdu jen proto, že máte pro podobné filmy slabost.

 Ukáže je? Neukáže?

Děj? Má smysl v tomhle snímku vlastně hledat děj? Ani moc ne. Jednoduše si představte, že se malá skupina osob ocitne na ostrově, nebo v místě, kde na ně čeká nějaký magor/zrůda, který/která se je bude snažit zabít. A to je celé. Opravdu nic víc v tom hledat nemůžete, protože ani nic víc nedostanete. „Die Insel der Dämonen“ si nehraje na nic hlubokého a máte pocit, že většina scén byla natočena na první dobrou.

 Nic neříkající foto.

Na to, že se jedná o gore snímek, zde překvapí skutečnost, že zde toho gore až tolik není, a v některých případech budete mít pocit, že ani nevíte, na co se vlastně díváte. Ono je to i kvalitou obrazu, která opravdu není valná. Jenže ono je to nevalné celé a vy jen doufáte, že si nějaká z ženštin sundá podprsenku, protože to by mohlo film zachránit. Jestli se tak stane, to vás nechám zjistit samotné, i když možná ani za tohle zjištění snímek nestojí.

 Aspoň pár hezkých záběrů.

Mám rád brakové filmy a docela rád objevuji i ty skutečně špatné, zapadlé, ale v případě filmu „Die Insel der Dämonen“ není o co stát. Tenhle film vám nedá nic zajímavého, proč byste se na něj měli kouknout. Nepřinese vám žádný divácký zážitek, snad jedině to, že se opět jednou utvrdíte v tom, že natočit je opravdu možné všechno, a pak je možné to vydat ven, aby se na to lidé podívali. A platilo to i na konci 90. let.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář