Díra (2001)

50%
A zase jedna díra, kde se zaseklo pár lidí. Teď je to hodně thrillerové.

Díra

The Hole

Velká Británie, 2001, 102 minut

 

Režie: Nick Hamm

Scénář: Guy Burt, Ben Court a Caroline Ip

Hrají:

Thora Birch (Liz)

Desmond Harrington (Mike)

Daniel Brocklebank (Martin)

Laurence Fox (Geoff)

 

Minimálně pro tu atmosféru nejistoty, kdy spolu s postavami vlastně pořádně nevíte, na čem jste, si snímek „Díra“ zaslouží průměrné hodnocení. Ale je pravda, že si ho zaslouží ještě za něco dalšího, čemuž se budu věnovat dál v článku. Bohužel jsou zde i prvky, které snímek „Díra“ srážejí a nedávají mu něco navíc, co by z něj udělalo skutečně zapamatovatelný thriller.

Už jsou v krytu.

Thora Birch je herečka, kterou je možné si zapamatovat, i když hollywoodskou hvězdou se vlastně nikdy pořádně nestala. Má ale docela dost zářezů a pro hlavní roli ve filmu „Díra“ byla vybrána dobře. Je to ona, kdo jako jediná přežila zmizení čtyř mladých osob. Prostě se někam vydali, slehla se po nich zem a za několik dní se vrátila jen Liz, kterou si Thora zahrála.

Ještě nějaké úsměvy.

Jenže Liz má trochu problémy s pamětí. Anebo si prostě nechce vybavit všechno, co se stalo. A tak se to dovídáme spolu s policejní psycholožkou Philippou Horwood (Embeth Davidtz). Ta se snaží odhalit, co se tenkrát vlastně stalo. a objevuje se jeden vojenský bunkr, kde čtveřice mladých lidí strávila svoje poslední dny. Ale co přesně vedlo k tomu, že přežila jen Liz?

To byli v pohodě.

Snímek „Díra“ se tváří hodně mysteriózně, ale když dojde na lámání chleba, na které musí zákonitě dojít, nakonec zjistíte, že to není jen o atmosféře. Gore, jež se zde objevuje v závěr, není vůbec špatné a dovede slabší povahy možná i trochu překvapit. Jasně, mohlo to být ještě mnohem drsnější a hlavně explicitnější, ale i tak použité triky svůj úkol plní měrou dostatečnou.

Keira v roce 2001.

Britský snímek „Díra“ je thriller, který ke konci už skutečně sahá a noří se do vod hororu, což je pro fanoušky velmi příjemné zjištění. Možná se ke konci i přistihnete že vlastně už možná ani nechcete vědět, co se postavám opravdu stalo. Nijak velké překvapení ale snímek „Díra“ nepřináší, z hlediska scenáristického se vás snaží držet v napětí, což funguje, ale nějaké velké rozlousknutí tam chybí.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář