Divý kraj (2016)

40%
Takový hodně festivalový horor z Mexika.

Divý kraj

La región salvaje

Mexiko, 2016, 98 minut

 

Režie: Amat Escalante

Scénář: Amat Escalante a Gibrán Portela

Hrají:

Ruth Ramos

Simone Bucio

Jesús Meza

Eden Villavicencio

 

Snímek „Divý kraj“ je z těch, které se vám dostanou pod kůži, a to buď tím způsobem, že vás nadchnou, anebo proto, že vás naprosto odradí od svého sledování a ještě chvíli budete nadávat na to, co jste to vlastně viděli. Asi se není moc čemu divit, že je to i film, který byl uváděn na festivalech, rozhodně má takové ambice, což prostě nemůže sednout každému divákovi.

Kdo ji asi zbušil?

Alejandra je mladá žena, která má dvě děti, syny, a manžela, který je tak trochu – někdy i trochu víc – hovado. Jasně, že takový život není něco, co by si vysnila, její sny jsou lepší, příjemnější, ale jak to tak bývá, realita nás válcuje. Alejandra má naštěstí ještě bratra, který je tak trochu světlem v jejím životě, i když ani s ním to není tak jednoduché, i on má své tajemství.

Moc zrelaxovaně nevypadá.

„Divý kraj“ je mexický film a mexickou a vůbec jihoamerickou kinematografii mám spojenou se sociálními tématy. Ne, snímek „Divý kraj“ není výjimkou a ten hororový tón je spíše v pozadí, důležité je skutečně to rodinné, co zde prezentuje, ty problémy, které postavy mají. Hororový podtext pak jen film posouvá do jiné roviny, trochu bizarnější a fantasknější, i když realita je zde stále krutá.

V nemocnici pomohou.

Hned začátek filmu dovede překvapit, ale pak se dění trochu uklidní. Scéna s chapadlem je ale skvělá a dává tušit, že tohle nebude standardní podívaná. A ona není, jen toho nestandardního je zde trochu málo a jako kdyby to k celku ani nesedělo. Dohromady to tvoří takovou zvláštní kombinaci, která nakonec nadchne především ty festivalové diváky, hororové fandy spíše nikoli.

Co se to děje?

Mexický snímek „Divý kraj“ je takovou libůstkou pro fajnšmekry, kteří v tom budou hledat spoustu významů, budou si jistí, že ten film má obrovský přesah. A možná i má. Jenže i když je zde monstrum, i když je zde sociální problematika, stejně si z tohoto filmu budu pamatovat, jak mě zaujalo, že má hlavní hrdinka malé prsní dvorce. Asi jsem přece jen čekal něco trochu víc.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář