Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

40%
Polský slasher, co je až moc americký.

Dnes v noci v lese nikdo nespí

W lesie dzis nie zasnie nikt

Polsko, 2020, 102 minut

 

Režie: Bartosz M. Kowalski

Scénář: Bartosz M. Kowalski, Jan Kwiecinski, Mirella Zaradkiewicz

Hrají: Julia Wieniawa-Narkiewicz, Michal Lupa, Wiktoria Gasiewska

 

Když jsem tenhle film na Netflixu uviděl, respektive plakát na něj, musel jsem se na něj prostě podívat. Vypadalo to hodně zajímavě, vlastně hodně dobře. Film s opravdu hnusným monstrem, nebo jsem si alespoň myslel, že je to monstrum, ale ono se nakonec ukázalo, že je to celkem obyčejný zdegenerovaný vidlák, což není zrovna něco, co by mě u hororu ještě dovedlo překvapit nebo zaujmout.

Pěkná... oběť?

Snímek „Dnes v noci v lese nikdo nespí“ je hororem polským, vlastně by se dalo konkrétně říct, že se jedná o polský slasher, ale když se budete tak na film „Dnes v noci v lese nikdo nespí“ dívat, uvědomíte si, že je vlastně úplně jedno, že byl natočen v Polsku, tohle je film, který se až moc snaží být americký a vlastně jen kopíruje to, co bylo již v Americe dříve natočeno.

Ta ještě oběť není.

Několik minut sledování vám dá jasný důkaz o tom, že tohle není nic jiného než variace na sérii „Hatchet“ s tím, že je soustředěno i na to hlavní, co dělalo „Hatchet“ zajímavým filmem – opravdu dobré gore. Pokud se snímku „Dnes v noci v lese nikdo nespí“ nemůže něco vzít, je to právě skutečnost, že se gore, jež je zde prezentováno, povedlo a film je díky tomu pořádně hnusný.

Divný týpek!

V ostatních ohledech jsem ale z filmu „Dnes v noci v lese nikdo nespí“ zklamaný. Není v ničem originální, což je prostě škoda. Slasher – co si budeme povídat – je žánrem lehce vyčpělým a přece jen to chce trochu nakopávák, aby vás film v tomhle žánru dokázal odrovnat. Film „Dnes v noci v lese nikdo nespí“ by to zvládl pomocí gore, ale dějová linka, vlastně i masky, tohle všechno je tak neoriginální, až to pěkné není.

Pěkná zrůdička.

Při sledování polského snímku „Dnes v noci v lese nikdo nespí“ jsem měl pocit, že jsem si pustil nějaký starší americký slasher. Není to nic jiného než kopie amerických filmů – úvod s partou, která někam jede, pak se baví, nechybí ani sex, a nakonec se to celé zvrtne. Není zde jediný moment překvapení. Přiznám se, nechci sledovat filmy, které jsem už viděl, jen trochu v jiné podobě.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář