Do Not Disturb (2013)

35%
Nedomrlý spisovatel má osobní krizi a chce se pomstít. No, v domě nemá nikdo jisté, že to rozdýchá.

Do Not Disturb

USA, 2013, 87 minut

 

Režie: BC Furtney

Scénář: BC Furtney

Hrají:

Stephen Geoffreys (Don Malek)

Tiffany Shepis (Ava Collins)

Ezra Buzzington (Spitz)

James Grabowski (Carter Ball)

 

Mám rád komorní snímky, kde je jen pár postav a mezi nimi se odehrává celkem zajímavý příběh. Tohle by mohl být i případ snímku „Do Not Disturb“. Máme zde jeden pokoj, kde se odehrává většina děje, točí se zde jen několik postav, které se postupně střídají, i když v hlavním dění zůstává pouze jedna. Spisovatel Don Malek, který by měl odevzdat další rukopis, ale má trochu jiné věci na práci.

Tohohle opravdu raději nerušte.

Těmi věcmi, které má na práci, je pomsta. Don Malek zdroguje jednoho muže a postupně se ukáže (během toho, jak mu uřezává části těla), že se jedná o někoho, kdo zasáhl do Donova života. Don je připraven ho zabít, což také nakonec udělá. Jeho cesta za pomstou ale očividně nekončí. Anebo už zabíjí prostě jen tak, ze sportu? Nejsme si jistí, ale tvůrci nám odhalují minulost, která se promítá do současného dění. Trochu se nám tak odhalují specifické důvody toho, proč Don zabíjí. Ne, že by na nich až tak moc záleželo.

To je pohled.

Jak říkám, nevadilo by mi, že je snímek poměrně malý, a to nejen tím, že zůstává v podstatě na jednom místě, ale v tomhle případě je problém, že by to chtělo možná ještě trochu lepší herce, aby se dal snímek utáhnout. A možná také trochu více péče, která by se projevila v násilných scénách. Je až moc jasně vidět, že šlo o efekt, ale ne o celkový dojem. Triky jsou jednoduché, nevidíme v podstatě nic, co by nás mohlo šokovat, jen nějaké to větší množství krve.

Asi se za maskou cítí bezpečněji.

Problém je ale i v tom, že si tvůrci nedali práci s tím, aby zachovali konzistentnost scén. Hlavní hrdina rozseká jednoho člověka, nebo to tak zní, protože to vypadá, že má puštěnou pilu, ale krev je jen na koupelně, nikoli na samotném vrahovi. A to ani nemluvím o tom, že karbinu by asi nájemníci slyšeli a přišla by jim možná trochu podezřelá. Jsou to právě tyhle zbytečné nelogičnosti, které pasují snímek níž, než by si sám zasloužil. Přitom by stačilo jen trochu víc snahy ze strany tvůrců.

Tady vyhrožování nepomůže.

Závěr už je pak naprostým zklamáním, kdy máte pocit, že už se tvůrci topili a prostě to jenom ukončili, jak nejrychleji to šlo, aniž by pak dali celému filmu jakýkoli smysl. Finální scéna už je jen předváděním se, ale bez toho, aby to mělo pro příběh nějaký další význam. Škoda, ze začátku mě to docela i bavilo. Jenže když už si ani s levným filmem nedají tvůrci práci a prostě ho odbydou, je to špatné.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (béčka, mučení, vrazi)


Přidat komentář