Do You Like My Basement (2012)

10%
Hodně divný casting na podivný film, který ani jako celek nefunguje.

Do You Like My Basement

USA, 2012, 87 minut

 

Režie: Roger Sewhcomar

Scénář: Roger Sewhcomar

Hrají:

Lian Allweiss (Wadjka)

Maggie Balistreri (Nancy)

Yukiko Miyawaki (Manami)

Squeaky Moore (Nicole)

 

Když už nevíte co, protože nemáme moc nadání a nikdo nám nechce nic vydat, respektive nám nikdo nechce zasponzorovat film, tak uděláme to nejjednodušší, co jde. Vezmeme si amatérskou kameru a natočíme něco, co bude stát za to. No, ta kamera není až tak špatná, vlastně je to celkem dobrá technika, ale v případě, že se kdokoli pustí do podobného projektu, musí se smířit s tím, že zde kritika prostě bude. A v některých případech je negativní kritika amatérských kusů zasloužená i přes jejich omezené možnosti. Vlastně je nezbytná.

 Když nic jiného, zajímavý úhel pohledu.

Se scénářem se to má tak. Když je za to člověk placený, zaplatí mu mnohdy i naprostou kravinu, za níž dostane i celkem hodně peněz. V případě, že se jedná o amatérského filmaře, který si chce splnit svůj sen, má na scénář čas, může si s ním pohrát, protože je to jeho dítě. Já bych tak nějak chtěl, aby to bylo co možná nejlepší. Jenže Roger Sewhcomar se na tohle vykašlal a počítal s tím, že „drsný“ příběh bude mluvit sám za sebe. Drsný příběh a forma natáčení.

 Hitler si prostě nedá pokoj.

Hlavní postavu většinou moc nevidíme, protože je za kamerou. Před kamerou jsou různí lidé, kteří se přihlásili na konkurz k jednomu filmu anebo něčemu takovému. Jenže člověk za kamerou je očividně pořádný magor. Na druhou stranu, magoři jsou i „herci“, kteří se nechají zlákat do sklepa proto, aby zde film natočili. To, že je muž za kamerou na první pohled divný, jen ukazuje, že lidé jsou až neskutečně důvěřiví. Také to ukazuje skutečnost, že se scénářem si tvůrce opravdu moc nedělal starosti.

 Jojo, teď si myslí, že to s tímhle castingem vyhrála.

Prostě jde jen o to, že se koná krátký pohovor s několika neherci, kteří poměrně rychle kývnou na hodně divnou nabídku, aniž by chtěli vidět smlouvu, apod. A pak se děje něco, co by asi měl být splatter, jenže bez toho, aby zde byly jakékoli triky. Tohle by skutečně mohl natočit každý. Dobře, absence gore by ani tak nevadila, kdyby alespoň scénář stál za něco. Jenže ten je vskutku ubohý. A tak nezbývá než zopakovat. Tohle by natočil opravdu každý. A většinou i lépe.

 Vyloženě kocour...

Roger Sewhcomar ve svém snímku „Do You Like My Basement“ naprosto absentuje od prvků, které by budovaly hororovou atmosféru. Je vidět, že není schopen film režírovat, protože prostě nemá potřebné schopnosti, a na krátkých filmech, které již stačil natočit, se jeho schopnosti nevybrousily, stejně jako si neuvědomil, že pro tenhle džob nebude ten pravý. Nevadí mi amatérské filmy, ale chtěl bych amatérské filmy, které mi něco dají. Tenhle mi spíše vzal.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (slasher, béčka)


Přidat komentář