The Employer (2013)

55%
Některé pohovory do zaměstnání jsou skutečně náročné, jak se ukazuje i ve snímku "The Employer" s Malcolmem McDowellem.

The Employer

USA, 2013, 89 minut

 

Režie: Frank Merle

Scénář: Frank Merle

Hrají:

Malcolm McDowell (Zaměstnavatel)

David Dastmalchian (James Harris)

Paige Howard (Sandra Turner)

Michael DeLorenzo (Keith Caverns)

 

Frank Merle se konečně dostal k něčemu, co vypadá profesionálněji, než jeho dosavadní tvorba, která byla zaměřena hlavně na krátké filmy a na snímky, které se v první řadě dostaly na video. Přesto je vidět, že má velké zkušenosti s natáčením za poměrně malé peníze, protože většina dění filmu „The Employer“ se odehrává v jediné místnosti s pěti herci. Na druhou stranu zas tak uzavřené to není a jsou zde další lokace, navíc i herci, jejichž obličeje znát určitě budete. V čele jich je Malcolm McDowell.

Já toho chlapa prostě zbožňuju.

Malcolm McDowell je herec, kterého mám prostě spojeného s tím, že film, kde je, chci vidět. Je jedno, jak je jeho role velká, ten člověk mi do jisté míry imponuje. Ano, je to hlavně díky snímku „Mechanický pomeranč“, ale mohou za to i další kousky jako nový „Halloween“. Ve filmu „The Employer“ se představuje jako titulní zaměstnavatel, který má pohovor s pěti hlavními postavami.

Malcolm si to prostě užívá.

Těch pět hlavních postav se probouzí v malé místnosti, kde jsou uzavřeny, neví z jakého důvodu. Postupně zjistí, že všichni byli na pohovoru právě u zaměstnavatele s tváří Malcolma McDowella, který se všech ptal na jednu celkem důležitou otázku – co jsou v novém zaměstnání všechno ochotni udělat? Čeho by se nikdy nedopustili? Jako kdyby si ani neuvědomovali, co ta otázka v sobě může skrývat. Většina z nich odpověděla, že není nic, co by pro svého nového zaměstnavatele neudělali. Je to jen zoufalostí? Sebedůvěrou? Nebo naivitou?

Nevypadá, že oni si to také užívají.

Film jako kdyby byl hyperbolou k tomu, jak jsou v současnosti velkými korporacemi pořádány pohovory. Musíte být ochotni udělat skutečně všechno, jinak nemáte šanci, že by se o vás kdokoli zajímal. Prostě neuspějete. Jako kritika kapitalistické společnosti je to celkem fajn. Postupně ale zjišťujete, že film zas nemá tolik co říct a že se dost snaží hrát na určitou nejistotu, která je spojená s tím, že snímek celkem dlouho vypadá jako „Saw“. Něčeho tak chytrého se ale nedočkáte.

Boj o zaměstnance měsíce?

„The Employer“ je v konečném důsledku celkem obyčejný film, který se pouze snažil něco sdělit a zvolil k tomu formu, která je zajímavá, ale v tomhle podání trochu chabá. Je zde moc hluchých momentů na to, aby snímek zaujal ve větší míře, což je škoda, protože ty myšlenky se do dnešní doby a dnešní společnosti rozhodně hodí. Co vy sami jste ochotni udělat proto, abyste dostali práci?

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (survival, vrazi)


Přidat komentář