Doll in the Dark (2016)

40%
Ráda si hraje s panenkami. Až moc ráda.

Doll in the Dark

USA, 2016, 73 minut

 

Režie: Alejandro Daniel

Scénář: Alejandro Daniel

Hrají:

Amy Crowdis (Melanie Crow)

Robin Lord Taylor (Dukken)

Josh Caras (Kenny Wiley)

Geneva Carr (Paní Wiley)

 

Alejandro Daniel natočil v roce 2011 snímek „The Melancholy Fantastic“, který měl 100 minut a nějak moc se neuchytil. Ve filmu je režisér a scenárista uveden jako A. D. Calvo. O pět let později se rozhodl, že snímek trochu zkrátí, a to rovnou na 73 minut, pro distribuci ho nakonec i přejmenuje, a to na „Doll in the Dark“. Tudíž zde máme jen skoro nový film o jedné ženě, co měla ráda panenky.

 Dukken je trochu emo.

Melanie je trochu divná dívka. Na tom, že žije sama, by nebylo nic tak divného, sám člověk žije často, není na tom nic strašného. Možná by nebylo nic divného ani na tom, že se zabývá výrobou panen. Ne malých panenek, ale takových, které mají lidskou velikost. Začíná být problém trochu v tom, že si s pannami povídá a dává jim třeba i kus svého dortu, a tak podobně.

 Co je to v kufru?

Melanie je mírně introvertní. No, ona je vlastně introvertní a divná docela dost, ale přece jen se stýká s lidmi. Díky těmto opatrným stykům se setkává s Dukkenem, což je taky na první pohled týpek, který asi nebude mít moc kamarádů. Celé je to laděno to takového lehce existenciálně depresivního odéru a vy si uvědomujete, že vlastně nevíte, proč je tohle řazeno k hororu.

 Kamarádka...

Snímek „Doll in the Dark“, a potažmo i „The Melancholy Fantastic“, je film, který není hororem, ale je to pohled do duše jednoho člověka, který je jiný, který prožívá jinak. Melanie je skutečně hodně zvláštní. Na ní příběh stojí a s ní také padá. Bohužel je zde až příliš mnoho hluchých míst, která vám znesnadňují se dostat k postavám a tím i k celému příběhu. Je to škoda, protože nějaký potenciál zde je.

 Je ráda sama.

Jsem si jistý, že snímku „Doll in the Dark“ prospělo, že má pouze 73 minut, protože i tak je stopáž místy docela dlouhá a můžete se zde snadno v některých momentech nudit. Gradace není zrovna výborná, ale přesto dovedou tvůrci v závěru překvapit, a to velmi povedenou scénou a odhalením s Dukkenem. Alespoň pro tohle stojí za to na snímek „Doll in the Dark“ kouknout. Jeho delšího předchůdce „The Melancholy Fantastic“ bych ale vynechal.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář