Domov snů (2010)

70%
Někdo jde za svým snem skutečně přes mrtvoly.

Domov snů

Wai dor lei ah yut ho

Hong Kong, 2010, 96 minut

 

Režie: Ho-Cheung Pang

Scénář: Ho-Cheung Pang, Kwok Cheung Tsang a Chi-Man Wan

Hrají:

Josie Ho

Ching Wong

Helen To

Man Jan San

 

Co byste udělali proto, abyste dostali to, po čem skutečně toužíte? Co byste udělali ve chvíli, kdy víte, že použitím normálních prostředků na to prostě nedosáhnete? Jako kdyby si právě tyhle otázky položila hlavní hrdinka filmu „Domov snů“. A jaká že byla její odpověď? Pro svoje sny je schopna udělat cokoli, a to skutečně cokoli, protože to, co ona chce, je přece to nejdůležitější.

Zlé pohledy jí jdou.

Hongkongský snímek „domov snů““ je známý pod originálním názvem „Wai dor lei ah yut ho“, ale také pod anglickým „Dream Home“, který toho přece jen řekne dost o tom, co hlavní hrdinka vlastně chce. A není se moc čemu divit, že chce něco jiného, než má doposud. Je totiž telefonistkou v jedné společnosti a dennodenně se musí vyrovnávat s tím, že slyší odmítavé hlasy.

A masakry taky.

Tohle není práce pro dlouho, to se nedá moc dlouho vydržet, pokud míříte trochu výš, pokud máte jasnou představu o tom, jaký je váš sen. Cheng chce jen jedno jediné – aby se se svou rodinou mohla přestěhovat do takového domova, ze kterého bude dál vidět na přístav Victoria, což je jim v současné době novou výstavbou zamezeno. A tak má rovnou dvě práce, aby to dokázala.

Rozhodně není bezbrannou ženou.

Jenže i když Cheng maká jako šroub, stejně se jí nějak nedaří získat tolik, kolik by potřebovala. A tak se rozhodne pro radikální řešení. V tu chvíli začíná masakr a Cheng si skutečně nebere servítky. Kolem ní stříká krev, lidé umírají, ale ona je neochvějná, dál si jde za svým snem a nehodlá přestat, dokud nedosáhne toho, co by chtěla. A je to prostě paráda. Tedy pokud vám nevadí v podstatě jen řetězec zabíjení.

Jiné ale bezbranné jsou.

Snímek „Domov snů“ nám představuje především trikovou hongkongskou školu, která o sobě dává vědět opravdu skvělým způsobem. Tady to zabíjení bolí, tady to všechno vidíte a říkáte si, do prdele, jak to mohli tak dobře natočit, ta kamera prostě neuhne. A funguje to. Navíc to má i určitá společensko-kritický přesah, který není tak silný, ale i ten zde má svoje místo. Stejně si ale budete pamatovat hlavně ten masakr.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář