Don't Blink (2014)

50%
Když nemrknete, tak možná nezmizíte.

Don't Blink

USA, 2014, 92 minut

 

Režie: Travis Oates

Scénář: Travis Oates

Hrají:

Mena Suvari (Tracy)

Brian Austin Green (Jack)

Joanne Kelly (Claire)

Fiona Gubelmann (Ella)

 

„Nemrkej“ je takový příkaz, o kterém jsem si nebyl jistý, co přesně znamená v souvislosti s hororovým filmem. Přece jenom, v hororových filmech spíš chcete oči zavřít, abyste to zlo nemuseli vidět. Ale ono to skutečně mělo svoje opodstatnění a nemrkání je důležitou součástí dějové linky filmu, který se v originále jmenuje „Don't Blink“ a přináší nám zase jednou hvězdu „Beverly Hills 902 10“ Briana Austina Greena.

 Prostě nemrkej.

Kromě Davida, pardon, Briana se ve filmu objevuje také Mena Suvari, které přece jenom blond sluší mnohem víc, a to nejsem na blondýnky nijak vysazený. Prostě v jejím případě z ní ta tmavá barva dělá obyčejnou holku, ale s blond vlasy je jedinečná, což Kevin Spacey dobře věděl. Tahle herecká dvojice si zahrála pár, který spolu s dalšími lidmi jede na samotu do pěkných chatiček.

 Brian Austin Green žije!

Jasně, klasický styl „chata v lesích“ je tu dodržen, teď už jde jenom o to, co se vlastně na té odlehlé samotě bude dít. Vzhledem k tomu, že v okolí nikdo a nic není, dá se čekat, že zde skutečně dochází k něčemu, co není normální. Že by nějaký vrah? Ale kde jsou všechna zvířata? Když dojde ke zmizení první z nich, zrovna je to Mena, tak je vám jasné, že v tomhle budou nějaké paranormální síly.

 Hnědá jí tolik nesluší.

Snímek „Don't Blink“ je zbytečně moc roztahaný a je zde příliš dlouhá klasická část seznamování, která nakonec nevede k tomu, co bylo potřeba. Ten úvod by se dal stihnout v pěti minutách namísto půl hodiny. Následuje herecká nejistota a pár dobrých scén, které vycházejí z toho, že je zde dobrý nápad s tím, jak lidé mizí. Prostě top vytváří dojem něčeho velkého, co přerůstá postavy a chápání.

 Už se tvářím dost šíleně?

Herci snímku „Don't Blink“ začínají být postupně hodně jednotvární, ale díky tomu, že je zde finále, jež se hodně povedlo, že je zde gradace, která je taková správně jemná, snímek vůbec nepůsobí špatně a vy z něj budete mít příjemný pocit, respektive nepříjemný z toho, co sledujete. Vrcholem všeho je pak poslední scéna, která je úchvatně znepokojující a trochu filmu v závěru ještě přidává.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář