Don't Grow Up (2015)

40%
Někdy je lepší nestárnout.

Don't Grow Up

Francie, Španělsko, 2015, 81 minut

 

Režie: Thierry Poiraud

Scénář: Marie Garel Weiss

Hrají:

Fergus Riordan (Bastian)

Madeleine Kelly (Pearl)

McKell David (Liam)

Darren Evans (Shawn)

 

Snímek „Don't Grow Up“ má velmi dobrý námět. Samotný nápad je to, co by zvládlo snímek postavit na velmi dobrou úroveň. Jenže tady se to setkalo s tím, že si tvůrci řekli, že nápad bude stačit. A on rozhodně stačí, protože pokud se vám sdělí, o čem film bude, tak přesně o tom také je a nic moc navíc v něm najít nemůžete. Tak v první řadě, snímek „Don't Grow Up“ je vlastně zombie film.

 Skoro umělecký záběr.

Jedná se o francouzsko-španělskou koprodukci, která byla ale očividně natáčena pro západní svět, což je dáno i mluvenou angličtinou. Zombie je také téma, které není pro Evropu tak typické, pokud pomineme Itálii. Ostatní země dovedou téma pojmout po svém, s jinou tradicí, s jiným pohledem. Film „Don't Grow Up“ jede v relativně amerických kolejích, i když tu pořád má ten nápad, který je prostě dobrý.

 Děti se baví.

Co je tedy vlastně námětem tohoto filmu? Je to přece jen zombie film a tam se dá očekávat minimální invence. Ale snímku „Don't Grow Up“ se to přece jen trochu povedlo. Máme skupinu mladých lidí, teenagerů, abych byl úplně přesný. Tahle skupina má jediný cíl – přežít. Co je hrozbou? Oni sami! Jakmile zestárnou, stanou se z nich zombie. Ten proces je nevyhnutelný. A někteří z nich už jsou v tom správném věku.

 Jedna z nejlepších scén.

Tohle je základní zápletka filmu, anotace, kterou si v jiné podobě můžete přečíst na filmových serverech, ale i při koupi filmu. Problém je v tom, že právě tenhle text vám prozradí všechno. Snímek nemá naprosto čím překvapit a jede v takových kolejích, které si tím základním nápadem vytyčil. Najdete zde dobré scény, ale jsou to takové scény, které už budete znát z jiných filmů. Přesto někdy i poněkolikáté dovedou zapůsobit.

 Děti umí střílet.

Film „Don't Grow Up“ by tak mohl být dobrým filmem, kdyby anotace snímku neřekla opravdu všechno. Je to strašná škoda, protože tohle chtělo celkově dobrý přístup k filmu, ne jen k jeho začátku. V konečném důsledku se tak klidně může stát, že vás děcka nebudou bavit, že se s nimi budete nudit a že jim nebudete ani trochu fandit. Právě tohle se mi stalo a já si film nakonec neužil tak, jak jsem doufal.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (zombie, vrazi)


Přidat komentář