Dorchester's Revenge: The Return of Crinoline Head (2014)

20%
Pokračování, které vlastně pokračováním není.

Dorchester's Revenge: The Return of Crinoline Head

USA, 2014, 94 minut

 

Režie: Tommy Faircloth

Scénář: Tommy Faircloth

Hrají:

Debbie Rochon (Betsy)

John Kap (Dorchester Stewart / Crinoline Head)

Christian James (David)

Jason Vail (Paul Donner)

 

I když se do jisté míry jedná o pokračování filmu „Crinoline Head“ z roku 1995, je celkem jedno, že jste ten film neviděli. Ale kdybyste náhodou zjistili, kde ho sehnat, dejte mi vědět. Snímek „Dorchester's Revenge: The Return of Crinoline Head“, který je trochu kousnutelněji někdy také uváděn jako „Dollface“, vám odvypráví celou legendu, kterou potřebujete znát k „pochopení“ filmu.

 Někdo přichází.

Jasně, na filmech, jako je „Dorchester's Revenge: The Return of Crinoline Head“, není moc co k chápání. Prostě to je slasher, kde se objevuje nějaký rádoby ikonický vrahoun, který je ale v tomhle případě strašně nudný. Maska panenky sama o sobě není špatná, ale když vám všechno zásadní řekne úvodní scéna, najednou se váš zájem o tuhle vražednou pohádku začne rychle vytrácet.

 Bude třeba křičet.

Smyslem toho, co sledujete, je dostat co nejvíce postav do oblasti, která je vrahem sužována. Důvody, proč se postavy dostanou na místo, jsou zbytečné, stejně jako postavy samy. Jasně, film se zase snaží o nějaké vztahy, ale nakonec se ukazuje, že to je prostě jen banální hra na to, aby to nebylo tak trapně nudné, jak se to nakonec celou dobu tváří a jaké to vlastně celou dobu je.

 Možná i něco uvidíme.

Ozdobou slasheru většinou bývá gore, ale tady se tomu tvůrci v plné parádě vyhnuli. Není zde vlastně jediná pořádná scéna, kde by bylo zabíjení vidět, většina se toho děje mimo záběr, což je skutečně smutné a jen to ukazuje na to, jak tenhle film nefunguje. Ale přitom jsou zde docela dobré nápady, které jsou ale bohužel zabity scenáristickou i hereckou neobratností – například úvod ke scéně s tampónem vyznívá neskutečně rušivě.

 Maska praskla.

Film „Dorchester's Revenge: The Return of Crinoline Head“ se snadno zařadil k těm velmi špatným hororům, které najdete skoro na každém kroku. Bohužel. Nefunguje to jako slasher a nefunguje to ani jako zábavný snímek, i když je pravdou, že sem tam se tu nějaký celkem dobrý vtip najde. Snad i proto jsem se rozhodl nedat úplnou nulu, ale trochu více. Není to k popukání, ale úplně duté to také není.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (slasher, béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář