Downhill (2016)

50%
Tenhle film v sobě měl rozhodně větší potenciál.

Downhill

Chile, Kanada, Francie, 2016, 82 minut

 

Režie: Patricio Valladares

Scénář: Patricio Valladares a Barry Keating

Hrají:

Natalie Burn (Stephanie)

Bryce Draper (Joe)

Eyal Meyer (Charlie)

Ariel Levy (Pablo)

 

Co si budeme povídat, od snímku, který se jmenuje „Downhill“ jsem rozhodně očekával něco jiného, než jsem nakonec dostal. Jasně, že jsem čekal, že tu bude jízda na horském kole z kopce, a jasně, že tohle zde opravdu je, ale tak nějak jsem si myslel, že to bude hrát důležitější roli, což se mi ale nakonec nesplnilo. „Downhill“ je nakonec prostě jen dalším redneck hororem.

To si tak vyrazil na kole...

Ano, redneck hororem mám na mysli takový horor, kde má zásadní roli venkov a jeho obyvatelé, kteří jsou pro potřeby žánru ještě nějakým způsobem degenerovaní. To v případě filmu „Downhill“ úplně neplatí, ale nejsou to vyloženě ani krasavci. Prostě na první pohled je jasné, že s nimi budou mít hlavní postavy nějaké problémy. A také že budou, protože na tohle existují určitá žánrová pravidla.

... a potkal zajímavé lidi.

Joe (Bryce Draper) a jeho nejlepší kamarád jedou na závod, nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo jednat o nějakou výjimečnou událost. Jenže k něčemu výjimečnému skutečně dojde. Joův kamarád umírá, což je pro Joa docela rána. Nedokáže se z toho vzpamatovat a především už nedokáže ani vlézt na kolo a zase sjíždět. Jenže dostane nabídku a také jeho přítelkyně ho donutí, aby ji vzal. Prostě zase musí závodit.

Nebezpečné lidi.

A tak se jede, trochu se závodí, ale pak narazí v lese na nějaké divné věci. A v tu chvíli už se zapomíná na to, že horor na kolech by mohl být celkem fajn, i když je jasné, že by se těžko něco vymýšlelo, i když takový démon na kole by nemusel vypadat špatně. Teď už ale jde jen o to, aby Joe a jeho přátelé přežili, což bude v jejich podání celkem náročné, protože to nejsou zrovna mlátičky. Navíc po nich nejdou jen lidé.

A k tomu ještě něco navíc.

Chilsko-kanadsko-francouzský horor „Downhill“ v závěru sází především na to, že je docela gory, což mu popravdě docela sluší. Jenže děj nijak nevybočuje, je to prostě takový klasický lesní survival, jenž má výhodu akorát v tom, že je zde pár opravdu celkem hnusných scén, u nichž jsem se trochu ošil. A pak taky spousta nudy a hororových klišé. Spojení s redneck hororu s dalším prvkem, nebudu prozrazovat, ale není vyloženě špatné.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář