Dracula: 1. sezóna

40%
Skvělý rozjezd a pak pád rovnou ze skály.

Dracula: 1. sezóna

3 díly, 2020

 

Tvůrce: Mark Gatiss, Steven Moffat

Hlavní postavy:

Claes Bang (Dracula)

Dolly Wells (Sestra Agatha)

Morfydd Clark (Mina)

 

Když jsem se díval na první díl tří dílné první sezóny seriálu „Dracula“, říkal jsem si, že to je super, že tu je konečně pojetí, které je trochu originální, ale přesto se dostatečně drží předlohy, navíc je pořádně brutální a hlavně hororové. Protože tohle jako horor skutečně funguje. Tedy ten první díl seriálu tak funguje. Poté už je to trochu horší a vy jen zíráte, co se to děje.

Chudák Jonathan.

Druhý díl, který je nazvaný „Krvavá plavba“ se věnuje tomu, jak se Dracula z Transylvánie přesouvá do Anglie. Plavba na lodi Demeter sama o sobě není v knize příliš zmapována, a tak jsem si říkal, že je vlastně hodně fajn, že se jí seriál věnuje. Rozvíjí se tu sice trochu moc zbytečných epizodních postav, jejichž osudy jsou nedůležité, ale říkáte si, že je to aspoň pořád hororové a že to má zajímavou spojitost se scénami se sestrou Agathou. A tak jen čekáte na rozuzlení.

S Draculou měl zajímavý vztah.

Poslední minuty druhého dílu tohoto seriálu přinášejí zvrat, který patří k těm, po nichž si říkáte, že nedávají smysl. A ne, skutečně moc smysl nedávají. Najednou se z toho stává něco, co vypadá trochu jako fraška. Vlastně hodně jako fraška. Ale dobře, tvůrci šli hodně originální cestou, třeba se jim z toho podařilo ještě něco vykřesat. Alespoň takovou naději si držíte před zhlédnutím třetího dílu.

Sestra Agatha je skvělá postava.

A pak se na třetí díl podíváte a je vám jasné, že je tu něco hodně špatně. Mám velmi rád Draculu a nejsem proti jeho modernizování, ale modernizování touhle cestou mi nesedlo. Dokud byl Claes Bang Draculou v prvních dvou dílech, byl démonický, nepříjemný, skutečně skvělý výběr. Ale se třetím dílem se najednou všechno změnilo a z Draculy je najednou takový nudný týpek, jehož hloubku máme odhalit.

Pomalu se přestává ovládat.

Seriál „Dracula“ je hodně rozpolcený. Má svoje světlé momenty, kdy první díl je rozhodně tím nejsvětlejší. Skvělé konfrontace mezi sestrou Agathou a Draculou jsou ozdobou filmu. Ale snaha být příliš originální, být příliš jiný, být příliš moderní nakonec vedou k tomu, že se legenda v tomhle zpracování zabíjí a je z toho jen taková podivná skládanka, která vlastně neví, co chce.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář