Dracula's Dog (1978)

35%
Co za mazlíčka míval Dracula? Jen se podívejte na tenhle film a zjistíte to.

Dracula's Dog

USA, Itálie, 1978, 90 minut

 

Režie: Albert Band

Scénář: Frank Ray Perilli

Hrají:

Michael Pataki (Michael Drake / Dracula)

Jan Shutan (Marla Drake)

Libby Chase (Linda Drake)

John Levin (Steve Drake)

 

Jakého mazlíčka měl doma Dracula? Pravděpodobně tuhle otázku si položil scénárista snímku „Dracula’s Dog” (mimochodem spoluscénárista snímku „Aligátor) a na základě této myšlenky vytvořil příšerně béčkový příběh, který ale přece jen v něčem vyniká. To však není vina scénáristy, ale za to už mohou ostatní tvůrci, kteří se na snímku podíleli. A abych odpověděl na otázku v úvodu, tak Draculův mazlíček bude samozřejmě démonický.

Že by Draculův potomek?

Ruští vojáci – kdo jiný? – omylem – jak jinak? – objeví něco, co mělo zůstat skryto. Tím někým je sluha samotného Draculy, který udělá jedinou věc, která ho napadne – uteče i s Draculovým psem Zoltanem. Zoltan je velmi speciální pes, protože, podobně jako jeho pán, také on je schopen měnit ostatní tvory v upíry. V jeho případě jsou těmito tvory nikoli lidé, ale psi. Lidé jsou prostě jenom potrava.

Ošklivé oči.

Vzhledem k tomu, že Zoltan je dost špatný z toho, že nemá svého pána, musí se ho pokusit najít. Přímo jeho asi ne, ale aspoň potomka, který někde v Americe – kde jinde? – žije. Jméno potomků Draculy je Drake, takže ani nechci vědět, co všechno vyváděl Francis Drake na svých mořeplavbách. Prý pirát... Pche. To určitě. Psi se vydávají za Drakovými a rozsévají kolem sebe smrt, anebo se alespoň snaží být děsiví.

Omluvte sníženou kvalitu snímku.

Je pravda, že jedna, dvě scény, které zde jsou, se skutečně vryjí do paměti. No, spíš jedna – jak psi běhají po střeše. Tohle je skutečně děsivé. Jako kdyby byli všude. Když se na tohle člověk podívá jako mladší, jako dítě, určitě to v něm zanechá hodně nepříjemné pocity. Jako dospělý divák už jsem to ale snesl lépe a jen jsem přečkával ostatní sekvence, které se trochu vlekly.

Draculův pes je zpět.

Za ten nápad si tvůrci zaslouží nějaký ten bod navíc, a kdybych viděl snímek dřív, asi na mě udělá i lepší dojem, ale takhle je to prostě jenom béčko, ne až tak špatné, ti psi jsou vážně děsiví a práce se zvířaty není nikdy sranda, ale celkový dojem je spíše rozpačitý. Chtělo by to ten snímek trochu oživit, protože takhle je v některých, celkem dlouhých fázích ekvivalentem leklé ryby.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (upíři, příšery, béčka, děti)


Přidat komentář