Drákulův syn (1943)

40%
O Draculově synovi, který tu vlastně vůbec není.

Drákulův syn

Son of Dracula

USA, 1943, 80 minut

 

Režie: Robert Siodmak

Scénář: Curt Siodmak a Eric Taylor

Hrají:

Robert Paige (Frank Stanley)

Louise Allbritton (Katherine Caldwell)

Evelyn Ankers (Claire Caldwell)

Lon Chaney Jr. (Dracula)

 

Ne každá klasika je skvělá a tenhle film se mi prostě nechce hodnotit dobře, když mě nebavil. Lon Chaney Jr. se zde snaží, je na něm vidět, že má celkem předpoklady k tomu, aby Draculu dobře zahrál, ale tenhle připitomělý příběh, který je jen variací na klasického „Draculu“ mu nedává moc prostor k tomu, aby zde jakkoli zazářil. V téhle době byl pořád nejlepším Draculou Bela Lugosi.

Baf!

Vtipný je i název filmu. Žádný Draculův syn zde totiž nevystupuje, vystupuje zde totiž samotný Dracula. Jako kdyby si tvůrci sedli, neměli titul a přemýšleli prostě o tom, jak to nazvat. Jelikož už tu byla „Draculova dcera“ z roku 1936, proč tam nedat syna, i když to s dějem vlastně nemá nic společného. V konečném součtu je to jen další Draculova snaha dostat se k nějaké vysněné ženě.

Dracula je gentleman.

Dracula (Lon Chaney Jr.) má plán. Přestěhuje se do Ameriky, kde se bude vydávat za tajemného Alucarda, což je vskutku neprokouknutelné jméno, aby mohl jako ženu získat Katherine (Louise Allbritton), dceru obchodníka, jež se mu zalíbila a s níž by chtěl být upírem až do konce světa. Samozřejmě by ji v upírku také proměnil. To se ale moc nelíbí jejímu snoubenci.

Ale taky zabiják.

Dracula je postava, která je v ději filmu známá, ale je velkým odhalením, když se zjistí, že Draculou je vlastně Alucard. Je to v tomhle ohledu hodně naivní. Atmosféra je zde budována velmi špatně, respektive skoro vůbec, protože se většina děje odehrává v nezáživných dialozích. Když už se objeví Dracula – a nic proti Lonu Chaneymu Jr. – říkáte si, jestli jde na ples anebo chce u školy počkat na cizí dítě.

Krásné ženy si oblíbil.

Americký snímek „Drakulův syn“ se prostě jen vezl na vlně pokračování, která se natáčela ve 40. letech celkem ve velkém. Jejich kvalita byla oproti 30. létům upadající, což je patrné na chabém scénáři i na podivném názvu. Lon Chaey Jr. je legenda, ale do tohohle filmu nemohl ani on přinést nic navíc, protože nebylo moc co. Tady už by mohlo překvapit jedině to, že by to bylo krvavé nebo odvážené. Ani jedno se nestalo.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář