Dům na Haunted Hill (1999)

40%
Další remake, na kterém se toho hodně nepovedlo. Když už chce někdo vzdát hold klasice, mělo by se to dělat s citem a ne jen blbnout.

 

Dům na Haunted Hill

House on Haunted Hill

USA, 1999, 93 minut

 

Režie: William Malone

Scénář: Dick Beebe podle původního scénáře Robba Whita

Hrají:

Geoffrey Rush (Stephen H. Price)

Famke Janssen (Evelyn Stockard-Price)

Taye Diggs (Eddie Baker)

Peter Gallagher (Donald W. Blackburn)

 

Původní snímek Dům hrůzy je poměrně dobrým filmem, kde exceluje Vincent Price pod vedením Williama Castla, což jsou dvě legendy hororu, které se na place nesešly pouze jednou. Vincent Price ztvárnil hlavní roli milionáře, který pořádá večírek ve strašidelném domě. Kdo by ale věřil na duchy, že? Lidé zde jsou však vystaveni něčemu, co prostě nemohou přijmout jako naprosto běžné události.

Ježiši, co se ti to stalo?!

„Dům na Haunted Hill“ – známý také pod názvem Dům hrůzy – vychází právě z tohoto námětu, ale k tomu, co Castle vytvořil, přidává moderní dobu a moderní svět. Milionáře tu máme také, milionáře, který vydělal na atrakcích. Dům hrůzy má být přesně takovou atrakcí. Pozval si pětici lidí, která má v domě přečkat celou noc. Pokud to dokážou a ve strachu neutečou, dostanou každý milión. To není k zahození. Úkol se zdá jako naprosto jednoduchý. Samozřejmě pouze tomu, kdo na duchy nevěří.

Ruská ruleta s novými pravidly.

Dobrovolníci se samozřejmě najdou, i když je pravdou, že nejsou vybráni úplně náhodně, jak se později dovíme. Od chvíle, kdy návštěvníci vejdou do domu, kde dříve řádil jeden šílenec, začínají se dít věci, které lze označit jako krvavé, protože přesně takové jsou. Tohle není horor, který by chtěl zůstat jen u atmosféry. I na ucházející gore dojde, i když do extrémů se film nežene.

Všechno se musí natočit.

Co zaujme na první pohled, to je přítomnost herce Geoffreyho Rushe. Tohle rozhodně není nějaký béčkový divadelník, ale skutečně výtečný herec, který by na svém kontě měl mít víc než jen jednoho Oscara. Zde ztvárnil roli milionáře, který všechny postavy pozve do domu hrůzy. Jeho milionář se jmenuje Price. Ano, samozřejmě, že je to odkaz na původní film. Jen se podívejte na Rushe, jak má vlasy a jaký má knírek. Tohle je pocta velké legendě a jako takový Rushův výkon uznávám. Obecně lze film pojmout jako poctu původnímu filmu a tím jej hodnotit o něco lépe. Jenže ten zbytek...

Na štěstí rozhodně nenarazí.

Zbytek filmu prostě nestojí za nic. Nejsou zde úplně neznámí herci, a tak to na nich úplně nepadá, ale vzhledem k tomu, že příběh není nijak silný, hodně se hraje na špatné počítačové efekty a předvídatelnost, řadí se film k průměru až podprůměru. Když se člověk podívá na jeden díl „American Horror Story“, má mnohem silnější mrazení po zádech, než z tohohle béčka, které nemůže nabídnout „něco víc“.

 

Hodnocení: 40%

Hororové filmy (duchové, béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář