Dwelling (2016)

20%
V tom domě je něco zlého. Tak se do něj rovnou nastěhuje, aby zjistila pravdu.

Dwelling

USA, 2016, 88 minut

 

Režie: Kyle Mecca

Scénář: Kyle Mecca

Hrají:

Erin Marie Hogan (Ellie)

Mu-Shaka Benson (Gavin)

Devanny Pinn (River)

Abigail Mary (Izzy)

 

Moc nemám rád, když se jede podle šablony, protože máte akorát pocit, že se díváte na něco, co jste viděli. Opakování je sice matka moudrosti, ale v případě, kdy ani první verze za moc nestála, je to opakování spíše na škodu. A snímek „Dwelling“, někdy uváděný také jako „Black Mirror“ je přesně ukázkou tohoto špatného druhu opakování, který vám vůbec nic nedá.

Někdo volá.

V čem se to opakování projevuje? Je to především v tom, že vlastně máte danou šablonu, podle které se jede. Tvůrci se od ní ani na chvíli neodchýlí, protože prostě mají pocit, že to tak má být, že to divák vyžaduje. A pak jsou zde scény, kde vidíme jen část nějakého děsivého těla, jsou konverzační scény a je zde vývoj, který je až příliš očekávaný, příliš jasně daný a ani na chvíli se od něj nevybočí.

To jsou výrazy.

Ellie (Erin Marie Hogan) se s partnerem dobrovolně stěhuje do strašidelného domu, protože chce odhalit, jak se to mělo s její rodinou, co se stalo s její matkou, která neumřela zrovna obvyklým způsobem. A v tom domě narazí na jedno staré černé zrcadlo, které už je na první pohled něčím, co prostě musí být prokleté, co bude alespoň nějakým způsobem spojováno se zlem, které se zde odehrává.

Co s tím má ta holka společného?

Snímek „Dwelling“ se nesnaží o nějakou velkou explicitu, nesnaží se o to, aby zde byly zajímavé trikové sekvence. Skoro by se chtělo říct, že vlastně jde v první řadě o atmosféru, což by bylo skutečně výborné, jenže po několik desítkách minutách zjistíte, že ono to ani s tou atmosférou není zrovna nějak moc valné a spíše se jede na konverzační notu s tím, že se jako děje něco děsivého.

Ten toaleťák by dobře hořel.

V konečném důsledku je tak americký snímek „Dwelling“ jen další ukázkou toho, jak jsou současné horory někdy alibistické a jak se bez nápadu snaží rozvíjet něco, co již bylo stokrát nebo tisíckrát řečeno. Horor „Dwelling“ je tak jen ztrátou času, která nepřinese nic pozitivního, není zde nic, co by dovedlo skutečně nadchnout nebo oslovit. A v tomhle duchu film i končí.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář