El mariscal del infierno (1974)

35%
Škoda, že v tomhle historickém dramatu chybí horor.

El mariscal del infierno

Španělsko, Argentina, 1974, 95 minut

 

Režie: León Klimovsky

Scénář: Paul Naschy

Hrají:

Paul Naschy (Baron Gilles de Lancré)

Norma Sebre (Georgelle)

Guillermo Bredeston (Gaston de Malebranche)

Mariano Vidal Molina (Sillé)

 

Nazývat snímek „El mariscal del infierno“ hororem mi přijde skoro jako přitažené za vlasy. Přece jen to není moc horor, ale spíše se jedná o historický film, který je do hororového ranku řazen především proto, že se o scénář a hlavní roli postarala legenda španělského hororu Paul Naschy. A samozřejmě, je zde také něco jako černá magie, která je podle všeho tím hlavním hororovým prvkem.

Trocha mučení.

Španělsko-argentinský snímek „El mariscal del infierno“, který je v mezinárodní distribuci častěji uváděn jako „Devil's Possessed“ se skutečně tváří spíše jako středověké dobrodružství než jako horor. Místy to připomíná spíše záznam z nějakého středověkého turnaje než skutečný film, kdy ani v oblasti gore zde není příliš moc zajímavého, co by tvůrci divákovi představili.

Paul Naschy zblízka.

Děj filmu „El mariscal del infierno“ má na první pohled celkem jednoduchou a jednoznačnou kostru. Máme tu barona, který se jmenuje Gilles de Lancré (Paul Naschy), což je tyran, který ubližuje lidem, vykořisťuje je, prostě hajzl, který si zaslouží jen to špatné. Asi je celkem jasné, jak musí takový snímek skončit, ale čekali byste, že před koncem uvidíte něco pořádně hnusného.

Ženy jsou tu krásné.

Popravdě, nic takového ve filmu „El mariscal del infierno“ není. Jedná se jen o snímek, kde jde o to, že sledujeme pár rytířských soubojů, trochu toho mučení, ale ve skutečnosti nic, co by skutečně stálo za pozornost. Pokud se explicitnosti týká, je to nuda, a tak nějak jsem předpokládal, že právě explicitnost bude vzhledem k tématu filmu tím hlavním tahounem, který by žánr překlopil do hororu.

A nebezpečné.

„El mariscal del infierno“ však hororem není. Prostě zde není dost prvků, které by z filmu dělali skutečný horor. Je vidět, že se tvůrci docela vyžívali ve scénách na rytířském kolbišti, ale ani zde nenajdete nic, co by vás dovedlo skutečně odrovnat. Nic doslovného, vše drsnější se odehrává mimo kameru. Přiznám se, od filmu s Paulem Naschym jsem čekal podstatně více.

 

Hodnocení: 35 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář