Emergo (2011)

30%
Nebezpečných míst s paranormální aktivitou je až moc.

Emergo

Španělsko, 2011, 80 minut

 

Režie: Carles Torrens

Scénář: Rodrigo Cortés

Hrají:

Francesc Garrido (Heseltine)

Fiona Glascott (Ellen Keegan)

Rick Gonzalez (Paul Ortega)

Kai Lennox (Alan White)

 

Ve Španělsku se docela snaží a natáčejí celkem velké množství hororů, ale musí se nechat, že ne vždy je to pecka. To je ale úděl filmových tvůrců, snažit se tu pecku najít a vytřít divákům zrak. Anebo se jen svézt na trendech a jet v nich jako po zajetých kolejích. Přesně takový je snímek „Emergo“, který můžete znát i pod jeho dalším distribučním názvem „Apartment 143“.

 Že by bouřka?

Na jakém trendu se snímek „Emergo“ svezl? Jedná se o trend paranormálních vyšetřovatelů, kdy máte skupinu nadšenců, kteří si myslí, že rozumí duchům a něco o nich ví, a tak se snaží dostat na místa, která jsou podle všeho nebezpečná a vykazují známky přítomnosti nějaké nadpřirozené síly. A přesně takové známky zrovna vykazuje jeden nový obytný dům, kam se stěhují různé rodiny.

 Si na tebe posvítím.

Takže, když máme podobný problém, je jasné, že je potřeba zavolat paranormální vyšetřovatele, kteří zjistí, jak se to s těmi tajemný jevy skutečně má. A že to jsou podivnosti vskutku zvláštní. Volá neznámý volající, najednou se někde moc svítí, sem tam se objevují nějaké stíny, ale graduje to až k tomu, že začínají nejen věci, ale i živé organismy levitovat. Ale ne každý film je „V zajetí démonů“.

 Klasická děsivá holka.

Španělským tvůrcům se podařilo natočit film, který má začátek, průběh a konec. Bohužel tohle je v rámci žánru a zvoleného tématu podáno tak tradičně, že to prostě nedovede ničím okouzlit. Je to škoda, protože duchařiny letí, ale pokud se budou dělat jen tak na půl plynu, nikdy z toho nebude víc než jen kopie něčeho, co už zde bylo, něčeho, kde to tvůrci vzali pořádně od podlahy.

 A nechybí ani levitace.

„Emergo“ je film, který neurazí, ale bohužel konkurence u vybraného tématu je tak velká a tak silná, že je potřeba přijít s něčím, co film odliší. A tady se to prostě nepodařilo ničím. Postavy nejsou vyloženě otravné, ale ani scény nejsou vyloženě děsivé. Všechno je to takové nijaké, spíše podprůměrné. „Emergo“ si pustíte, když chcete vidět duchařský film, kde to s tím strašením tak nevyšlo. A pak nepohrdnete nějakou pořádnou peckou.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (duchové, found footage)


Přidat komentář