Emeryville (2016)

25%
Městečko, kam se nechcete podívat bez zbraní a pomoci.

Emeryville

USA, 2016, 83 minut

 

Režie: Pritesh Chheda

Scénář: Pritesh Chheda

Hrají:

Shayla Bagir (Reagan)

Mark Reininga (Ethan Wolf)

Don Daro (Trevor)

Tess Cline (Christie)

 

Když jedete někam na výlet do míst, kde jsou silnice celkem rovné, i když kolem jsou stromy, nenechte se tím raději uspat, ač je cesta docela nudná. Může se vám totiž stát, že najednou někdo na silnici bude a vy ho sejmete. Prostě je potřeba pořád dávat pozor, hlavně pokud jste tak dobrý řidič, že to nakonec i v té malé rychlosti napálíte do stromu, a to tak šikovně, že auto odděláte.

 Poteče krev.

Skupina čtyř cestujících a přejetý, který se celkem snadno zvedne, musejí spojit síly, aby byli schopni se rozhodnout, jestli půjdou pro pomoc anebo budou stát na místě. Je to strašné drama, které nakonec musí vyvrcholit tím, že si hodí mincí. Ano, scénář je skutečně vrcholem schopností autorů a ukazuje, že prostě nevěděli, co mají s postavami dělat. Důležité bylo je dostat do Emeryville.

 Hezký gramofon.

Emeryville je městečko, kde žije několik magorů a žádné děti. A právě tihle magoři, myslím tím vyšinuté osoby, mají pětici pomoct najít opravnu automobilů. Pohostinnost místních je na dobré úrovni, jen musíte kousnout nějaký ten záchvat šílenství. Pak tedy už jen bojujete o život a budete doufat, že tohle není „Texaský masakr“ nebo něco podobného a vidláci nebudou v zabíjení tak efektivní.

 Co to tam visí?

Tohle by měl být překvapivě film o atmosféře, ale ta se nějak nedostavila. Není to klasický slasher, ale je to spíše takový trochu schizoidní survival, kde mají postavy co dělat, aby vesnici v pořádku opustily, i když vlastně neví, co je tu tak divného. Nakonec to zjistí a hlavně jedna z postav si uvědomí, kam opravdu patří. Nic objevného, nic strašidelného, nic napínavého, co by vás strhlo.

 Dost zářezů.

Snímek „Emeryville“, někdy také uváděný jako „The Emeryville Experiments“, je prostě alibistický snímek, který se natočil jen proto, aby byl natočen. Nápad je klasický, lidé jedou autem na venkov, do lesů. Něco se podělá a oni si musejí protrpět momenty hrůzy. Jen to tentokrát není moc hrůzné a vy se místo obav o postavy budete nudit a není zde nic, co vás vytrhne.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář