Enclosure (2016)

30%
V lese čekají zlí lidé. A stromy. A stromoví lidé.

Enclosure

USA, 2016, 100 minut

 

Režie: Patrick Rea

Scénář: Patrick Rea a Michelle Davidson

Hrají:

Fiona Dourif (Dana)

Kevin Ryan (Charles)

Jake Busey (Sean)

Rob Bouton (Howard)

 

„Enclosure“, „Arbor Demon“ nebo „Arbor Men“. Tohle je jméno, které snímek má v různých distribucích, ale stále je možné se s nimi setkat se všemi. A bohužel zrovna to „Arbor Men“ celkem jasně odkazuje na to, o co tu půjde, ale pokud nemáte tak dobrou znalost angličtiny, nebudu prozrazovat, ať nepřijdete alespoň o nějaké to překvapení, které by film v sobě mohl mít.

Hezký plakát.

Dana (Fiona Dourif) a Charles (Kevin Ryan) před sebou mají náročné období. Oa před ním má tajemství, on je muzikant a vydává s na turné, takže bude nějakou dobu pryč a neuvidí se. A tak se ona rozhodne, že by bylo fajn, kdyby se rozjeli do lesa, kde on ji požádal o ruku, aby i připomněli svou lásku. Vždyť to bude krásné, romantické. Co by se na takovém místě mohlo stát špatného?

Třeba si to užije.

Pomineme skutečnost, že tohle celé je pěkně divné místo na to, kde někomu vyznat lásku a požádat ho o ruku. Ale tihle dva k tomu místu asi měli vztah. Budiž. Pak se tedy soustřeďme na tu dramatickou linku, která vede k tomu, že ti dva zjistí, že tu nejsou sami, že tu je ještě jeden muž, který po někom nebo po něčem jde. A v jeho přítomnosti si rozhodně nemohou být jistí, že bude vše v pořádku.

Anebo někoho sejme...

Začíná boj o život. Ale možná není nebezpečí jen v muži, s nímž se setkali, mimochodem ho hraje Jaky Busey, ale bude i tam, někde v lese, protože to vypadá, že tam něco žije. A ne, nebudou to jen divoká prasata, i když co si budeme povídat, potkat i je by bylo docela na nic. Takže nás čeká alespoň docela zajímavá podívaná alespoň z pohledu masek. V tomhle film dokáže i lehce překvapit.

Hele, Stromovous.

Americký snímek „Enclosure“ v sobě má až příliš negativního, co ho stahuje dolů. On by nebyl až tak špatný, kdyby se střední část udělala trochu zajímavější, kdyby se celkově stopáž zkrátila, kdyby se trochu více využilo prostředí, které je zajímavé, i třeba z hlediska panoramatického. Jenže tohle využito není a ani hororové scény, které by měly děsit nebo napínat nejsou úplně dobře zvládnuty.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář