Entrance (2012)

40%
Film, který není pro každého. Může hodně nudit.

Entrance

USA, 2012, 83 minut

 

Režie: Dallas Richard Hallam a Patrick Horvath

Scénář: Karen Gorham, Dallas Richard Hallam, Patrick Horvath a Michelle Margolis

Hrají:

Suziey Block

Karen Baird

Farley Burge

Karen Gorham

 

Pokud máte rádi filmy, kde se dlouhou dobu nic neděje, zhruba tak hodinu, a následně konečně propukne to, kvůli tomu celé bylo natočeno, tak se na snímek „Entrance“ podívejte, ale nemohu vyloučit, že budete zklamáni. „Entrance“ rozhodně není filmem, který svým pomalým tempem dovede nadchnout každého. Dost se dá ale vysvětlit/omluvit tím, že tohle je všechno záměr.

 Prostě obyčejná holka.

„Entrance“ je nezávislý, levný film, který byl natočen proto, aby vás dostal svým pomalým pojetím a na závěr dovedl dát tu správnou ránu. Myslím, že tohle se i nakonec povedlo, na druhou stranu, podle toho, kolik se na tom podílelo lidí, se nepodařilo vytvořit něco, co by bylo z hlediska scenáristického až takovou peckou a až tak skvělou přesnou trefou do černého.

 Chodí ráda po městě.

Suzy je celkem obyčejná holka a my ji většinu filmu sledujeme jako osobu, která se nějak snaží protloukat životem, i když je jasné, že je na tom psychicky docela špatně a rozhodně není šťastná. Film má skutečně pomalé tempo a scény, které sledujeme, jsou vyhrocené maximálně jejím pláčem. To všechno proto, aby bylo finále, které přece jen nakonec přijde na řadu, mělo ten správný rozměr a dopad.

 Ale jednou se stane něco neočekávaného.

Nebudu tvrdit, že finále je skutečně skvělé, ale je to důvod, proč budete snímek sledovat. Chcete vědět, jak to dopadne, a jsem si jistý, že se zklamání dostaví celkem snadno. Film není nijak explicitní, i když násilí zde nakonec prezentováno je. Film není ale ani nijak skvěle atmosférický, spíše je na vaší povaze, jestli na vás z té bezútěšnosti konce nakonec padne deprese, nebo nikoli.

 Má co dělat, aby ji nechytnul.

„Entrance“ není snímek pro každého, ale najde si svoje příznivce právě proto, jak je natočený a jak se díky syrovosti, s kterou je podán, dokážou ty pravé emoce přenést i na diváka. Mrazení se dostavit nemusí, ale dovedu si představit, že film budete vypínat s ošíváním a s tím, že tohle je přece jen něco, co se může stát, a že to bylo nakonec dobře natočené. Ale taky se může stát, že po vypnutí nebudete cítit vůbec nic.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář