The Haunted World of El Superbeasto (2009)

70%
Rob Zombie v roce 2009 vypustil animovaný film. A dopadl skvěle.

The Haunted World of El Superbeasto

USA, 2009, 77 minut

 

Režie: Rob Zombie

Scénář: Mike Bell, Joe Ekers, Tom Klein, Mr. Lawrence, Joe Orrantia, Tom Papa, Carey Yost, Rob Zombie

Hrají:

Joe Alaskey

Ken Foree

Sheri Moon Zombie

Tom Papa

 

Po zhlédnutí snímku „The Haunted World of El Superbeasto“ se popravdě docela divím, že Rob Zombie nenatáčí více animovaných filmů, protože tady se může více utrhnout ze řetězu, může svou fantazii skutečně nechat pracovat, může ukázat, co všechno v hlavě má a nebude při tom omezován herci, případně jinými limity skutečného světa. A že může být i animák brutální...

Hezké intro k filmu.

Posláním snímku „The Haunted World of El Superbeasto“ ale není vyloženě natočit horor, ale spíše celkem brutální komedii, která bude celkem nekorektní. I když je pravda, že si myslím, že mohla být ještě nekorektnější, minimálně v tom ohledu, že pořád máte pocit, že se tvůrci snaží nepřekročit určitou hranici, především co se nahoty týká. V tomhle Ameriku asi nikdy nepochopím. Nebo možná lidstvo, to není jen Amerikou, i když ta je hodně puritánská.

Postavy jsou různorodé.

Jak název „The Haunted World of El Superbeasto“ napovídá, v tomhle snímku bude hlavní postavou mexický zápasník, luchador, který byl z ringu vyhozen, ale pořád sám sebe vnímá jako velkou celebritu. Jeho cílem ale není nutně se vrátit do ringu. Svět, respektive Monsterland ho totiž potřebuje – dr. Satan zase kuje svoje pikle a je potřeba, aby se mu někdo postavil.

Co si vybrat???

El Beasto ale není jediný, kdo se chce dr. Satanovi postavit. Ještě je tu Suzi X. Postavy mluví Zombieho oblíbení herci, s nimiž seč v jeho filmech setkáte tradičně. Ale nejsou to jen herci jsou to i postavy, které jsou z jeho předchozích filmů známé a zde se objevují. Dr. Satan, Captain Spaulding nejsou rozhodně neznámé charaktery. I když v tom animovaném podání jsou přece jen trochu jiní.

Sexy kočička.... s naloženou Hitlerovou hlavou.

Rob Zombie natočil snímek „The Haunted World of El Superbeasto“ jako takovou úlitbu sám sobě, svým světům, svým představám. A vyšlo mu to skvěle. Zvolená animace funguje, do toho je skutečně parádní hudba a dostatečně ujetý příběh, který vás nejspíš bude bavit až do konce. Rozhodně netradiční film. Sice není hororový, ale dostanete zážitek, který bude jedinečný.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (béčka, komedie)


Přidat komentář