Exitus interruptus - Der Tod ist erst der Anfang
Německo, 2006, 94 minut
Režie: Andreas Bethmann
Scénář: Andreas Bethmann
Hrají:
Renee Pornero
Anja Gebel
Andreas Bethmann
Nicole Lilienthal
„Exitus interruptus - Der Tod ist erst der Anfang“ je celkem dlouhý a mnohoříkající název. Podtitul by se dal přeložit jako „Smrt je jen začátek“, hlavní název pak v podstatě jako „Přerušená smrt“. Jak je patrné, prostě zde půjde o nějaké to umírání, respektive neumírání. I po smrti se dá zažít spousta zábavy, jak se nám snímek snaží sdělit, a to formou v podstatě hororově pornografickou.
Horor a porno k sobě mají v určitém smyslu celkem blízko, tedy alespoň v případě, kdy mluvíme o exploatačním hororu. Samotný pojem porno není tak úzký, jak je v současné době vnímán. Jak Wiki říká: „V přeneseném širším smyslu je to hanlivé označení vulgárního, příliš otevřeného literárního útvaru, zpravodajství atd.“ A tohle exploatační horor splňuje i bez toho, aby byl nutně erotický.
Snímek „Exitus interruptus - Der Tod ist erst der Anfang“ naplňuje ale význam slova pornografie v užším i širším smyslu, protože se skutečně jedná o pornografický exploatační horor, kdy větší důraz je kladen na detailní záběry ženských pohlavní orgánů a jejich penetrace, než na nějaké naturalistické zabíjení. Musí se ale uznat, že je zde jedna násilně pornografická scéna, která umně spojuje obojí.
Děj filmu se točí kolem několika žen, především pak jedné, která je zajata šílencem a je držena u něj doma, kde je ještě několik osob, mnohé z nich už nejsou mezi živými, ale to neznamená, že by neměly právo na nějaké to potěšení. Film se vyžívá v erotických scénách, především lesbických, samotný pohlavní styk muže s ženou zde není tak detailní, což vzhledem k ostatním scénám trochu překvapí.
Asi nemá smysl pochybovat o tom, že snímek „Exitus interruptus - Der Tod ist erst der Anfang“ není určen pro každého. Jedná se o záležitost pro ty, koho exploatace zajímá, pro ty, kdo jsou ochotni přijmout v podstatě pornografické scény jako součást vyprávění. A v tomhle smyslu to funguje. Celkově je ale film pouze klasickou bajkou o zakomplexovaném magorovi, který nenechá mrtvé odejít a drží si je doma.
Hodnocení: 40 %