Extinction (2014)

20%
V lese číhá spousta monster, kterých je třeba se bát. V džungli teprve.

Extinction

Velká Británie, 2014, 103 minut

 

Režie: Adam Spinks

Scénář: Ben Loyd-Holmes a Adam Spinks

Hrají:

Sarah Mac (Michelle)

Ben Loyd-Holmes (Profesor John Howson)

Neil Newbon (Rob)

Daniel Caren (James)

 

„Extinction“ je takový pěkný, skoro nic neříkající název. Je to přece jen vymření a není tak jasné, co vlastně v tomhle filmu vymřelo, hlavně když si uvědomíme, že tohle je snímek natáčený kamerou, kterou drží jedna z postav, mimochodem velmi otravná mužská postava. Ale přece jen je jasné, že se to asi bude vztahovat k nějakému zvířeti nebo nějaké bájné příšeře.

 Jejda!

V hlavním dění je skupina „vědců“, která se pod vedením profesora Johna Howsona (Ben Loyd-Holmes), v podstatě takového dobrodruha, vydává do amazonského pralesa, aby zde mapovali vymírající druhy a případně objevovali i druhy nové. Vědce dávám do uvozovek proto, že to je spíš banda nadšenců a dobrodruhů, ale ono je to celkem jedno, stejně o to v konečném důsledku nejde.

 Stany jsou dobrá a pevná skrýš...

Téhle skupině se skutečně daří narážet na různé druhy zvěře, což vede k „zábavným“ scénkám, kdy po někom leze škorpión nebo větší brouk. Z hlediska druhového to není nic nového, z hlediska komedie nic zábavného a z hlediska hororového to nemá potřebnou atmosféru. Pak se ale z džungle ozve nepříjemný řev. Vzhledem k tomu, že už z plakátu je jasné, co to je, atmosféra à la „Ztracení“ se rychle vytrácí. Popravdě se ani pořádně nedostavila.

 Něco nebezpečného v lese.

Pokud jste ale neviděli plakát, nebudu nic prozrazovat, i když o tak velké překvapení se nejedná. O to menší je ve chvíli, kdy si uvědomíte, že tohle je klasicky natočeno na ruční kameru s příběhem, který v sobě nemá ale lautr nic nového. Skupina je v pohodě, skupina narazí na něco nebezpečného, skupina se začne zmenšovat a zbylí začínají bláznit. Prostě found footage klišé.

 On tě vidí...

„Extinction“ vůbec ničím nepřekvapí, a to ani trikovou stránkou, protože ta je slabá a je zde co nejvíce scén, kde triky nejsou vůbec potřeba. Dějová linka je tak unavující, že ani nemá smysl se na ni koukat s tím, že zde bude alespoň nějaký náznak toho, že tvůrci měli lepší nápad, než prostě jen točit to, co točí každý druhý. Nuda a šeď a jen další ukázka toho, že found footage je vyčerpané.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (béčka, zvířata, found footage)


Přidat komentář