Faces of Death III (1985)

20%
Tohle už je opravdu jen exhibice hnusného a nepříjemného.

Faces of Death III

USA, 1985, 91 minut

 

Režie: John Alan Schwartz

Scénář: John Alan Schwartz

Hrají:

Michael Carr (Dr. Francis B. Gröss)

 

Co asi očekávat od třetího dílu série „Faces of Death“? Ta očekávání nemohou být moc velká, protože tenhle pseudodokument má v podstatě jediný smysl – vršit na sebe jednotlivé scény, které jsou ukázkou toho, jak může člověk nebo zvíře zemřít. U zvířat pak většinou rukou člověka, a to co nejdrsnějším způsobem, abychom viděli, jak krutě se k nim chováme. No, konečně už mám pocit, že tohle je opravdu snímek, kterému jde o to, aby šokoval, o nic jiného.

 Operace v polních podmínkách.

John Alan Schwartz už rezignoval na to, aby se snažil o něco jako téma, které se bude prolínat celým jeho pseudodokumentem, ale prostě mu jde o to, aby na sebe navršil co nejvíce hnusného, i když nutno říct, že tentokrát se mu už ani moc nedaří vybírat příběhy, které by byly až tak moc zajímavé. Neříkám, že to nejsou třeba i silné příběhy, které jsou zde v krátkosti zmíněny, ale ve srovnání s předchozími filmy to je prostě jen – více méně – opakování podobného.

 To, co je na tomhle videu, je nahrané.

V případě, že se první část filmu „Faces of Death II“ zaměřovala na sportovní nehody a s nimi spojená úmrtí, tak první část třetího dílu je o tom, že ke smrti dochází také během kriminálních činů, během policejních akcí, že jsou zde masoví vrazi, apod. Tohle je hlavní část filmu, který pak ale úspěšně přeskakuje opět na jatka, kde nám ukazuje utrpení králíků a slepic. Neříkám, zacházení se zvířaty tam není zrovna humánní, ale holt efektnost šla výrazně do popředí.

 Není to hezké zacházení.

John Alan Schwartz je v tomhle pozér. Ukazuje nám, jak zvířata trpí, ale sám se v tomhle snímku snažil jen o to, aby diváky nalákal na další pořádnou dávku hnusu, což se ale ani moc nekoná. Podává příběhy za sebou, snaží se je komentovat, ale není to moc zajímavé, není to ani moc šokující. Jako kdyby sám vyměkl a už se až moc zaměřoval na nahrané scény, které mají být asi těmi nejstrašlivějšími, co se ve filmu objeví. Na druhou stranu, ani v tomhle případě nešel moc daleko, jen pořád upozorňuje na to, jak je svět hnusné místo. A chce na tom také trochu vydělat.

 Doktore, ono to bolí!

John Alan Schwartz si na těchto filmech udělal jméno a v podstatě je to to jediné, co vytvořil. Jsem docela zvědavý, jestli čtvrtým dílem nějak překvapil, anebo si jede pořád svou cestou, jen aby tam bylo co nejvíce scén, které nejsou nijak propojené. „Faces of Death III“ je slabým filmem obecně a slabým i v celé sérii. Tady už jde jen o exhibici muže, který má specifickou zálibu.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (gore, hnus)


Přidat komentář