V bolestech (2013)

85%
Chystáte se do Paříže? Tak pozor na tamní krásky!

V bolestech

Afficted

Kanada, USA, 2013, 85 min

Režie: Derek Lee, Clif Prowse

Hrají:   Derek Lee

            Clif Prowse

            Baya Rehaz

            Tasya Teles

            Edo Van Breemen

Když jsem film „V bolestech“ objevila, napadlo mě, že tu máme další film o lidském/nelidském násilí. Když jsem viděla první fotku, přisadila jsem si ještě jakousi infekční nemoc, která oběť buď zmutuje, nebo zkrátka a dobře po staru zahubí. A když jsem zjistila, že je film točen na ruční kameru, tedy zase a opět rádoby podomácku, přestala jsem se na film těšit, přestala jsem být zvědavá. Nyní vám ale s radostí oznamuji, že jsem se nemohla ve svém prvotním názoru více splést a film „V bolestech“ označuji za nenápadný, ale velice slušný a kvalitní počin, který mě překvapil, vyděsil a ohromně potěšil.

2

V posledních letech si lidé víc než kdy dřív uvědomují, že vzpomínky jsou větší bohatství než materiální statky, takže sbírají zážitky. A kde jinde zažít dobrodružství než na cestách. Dva hlavní hrdinové filmu „V bolestech“, nejlepší kamarádi, se vydávají na cestu kolem světa, přičemž jeden bude pracovat za kamerou a druhý vystupovat před ní. Hned v úvodu se také dozvíte, že Derek Lee, hlavní objekt záznamu, je nevyléčitelně nemocný a v mozku nosí smrtelnou bombu, která může každým dnem vybuchnout. I přesto se však vydává na výlet. Nehodlá na smrt čekat zalezlý doma u televize, což je pochopitelné. A jeho kamarád, kameraman Clif Prowse, možná statečnější než sám Derek, tento risk podstoupí s ním.

1

A tak tihle dva přátelé vyráží nejprve na jih Evropy a do Paříže, kde se potkají s dalšími známými. Paříž je vyhlášené město lásky, což je klišé a pravda zároveň, takže když se plachý Derek seznámí s pěknou francouzskou šťabajznou, brzy se spolu ztratí na hotelový pokoj, aby si lásku prakticky předvedli. Ještěže má Derek takové kamarády, jaké má, neboť kdyby se nerozhodli pro kanadský žertík a načapání svého stydlivého kamaráda při aktu lásky, možná by do jejich pozdního příchodu zemřel. Nebo ne? Když ho totiž objeví, je zraněný, krvácí a není při smyslech. Ukazuje se, že Paříž není jen městem lásky, ale také jejího protipólu. Paříž je totiž i městem smrti.

4

Derek se po hrůzném zážitku probere, nicméně se ukáže, že byl něčím nakažen. Než přijde na to čím a jak se bránit, začne se pomalu, ale jistě měnit v něco, co je nebezpečné celému světu.

3

Při sledování tohoto filmu jsem zažívala návaly nadšení. Dokonce mi přestala vadit i ruční kamera, když umožnila například zažít a vidět svět očima někoho, kdo zvládne běhat nadlidskou rychlostí. I když se ve filmu setkáte s nadpřirozenem, je vám podáno uvěřitelným způsobem, což umocňuje i fakt, že obě hlavní postavy používají svá reálná jména a kromě toho, že se ve filmu zhostili hlavních rolí, Derek Lee a Clif Prowse si i sami napsali scénář a celou tu srandu ještě zrežírovali. Uvěříte prostě, že vedle takových maníků můžete spát v Chorvatsku v kempu. Celý příběh vám bude tak nějak na dosah.

Na závěr mohu říct jediné. Film „V bolestech“ je jedním z nejoriginálnějších snímků o upírech za poslední roky a budu ho chválit, kamkoli mě cesta zavede.

Hororové filmy (upíři, vrazi)


Přidat komentář