Familienradgeber 2 (2009)

20%
Rodina Ittenbachových se vrátila s dalším nášupem hnusu a nechutností.

Familienradgeber 2

Německo, 2009, 71 minut

 

Režie: Olaf Ittenbach a Martina Ittenbach

Scénář: Olaf Ittenbach

Hrají:

Olaf Ittenbach

Martina Ittenbach

Bernadet Lotus

Sandy Fimose

 

Vážně nevím, co jsem si jako myslel, když jsem si po snímku „Familienradgeber“ pustil i jeho pokračování, které Ittenbachovi natočili o tři roky později a nazvali ho jednoduše „Familienradgeber 2“. Vzhledem k tomu, že už první film byl docela příšernost, nebo spíše hnusárna, myslel jsem si, že dvojka bude jiná? Přiznám se, že na tohle jsem se díval jen proto, že mám rád, když v rámci série vidím vše.

 Bez hlavy daleko nedojde.

„Familienradgeber 2“ jde ve stopách svého předchůdce a skutečně zde nejde o nic jiného, než o to, aby měl divák co dělat a udržel v sobě večeři, oběd, nebo co zrovna snědl. A musím uznat, že tohle se tvůrcům daří docela dobře. Myslím, že už jsem toho viděl hodně, ale nechutnosti zde prezentované dovedly i na mě zapůsobit a já jsem si celou dobu říkal, proč tohle sakra někdo dělá?

 Přijde i Hitler.

Takže ano, v tom ohledu, v němž má film fungovat, funguje naprosto skvěle. Jsou zde scény, které vás většinou nenapadnou, nechutnosti, které si ani nepředstavíte, ale Ittenchabovi je podávají jako naprosto přirozené, jako kdyby něco podobného měli v hlavě pořád. I když je to hnusné, tak se musí nechat, že tohle je skutečně originální a nenapadlo by to skoro nikoho. To z toho samozřejmě nedělá skvělé dílo.

 A taky Obama.

Aby nebyl snímek „Familienradgeber 2“ jen řazením nechutností za sebe, je zde i přesah v rámci nějaké společenské, respektive politické satiry, ale asi je celkem jasné, že tohle nemůže fungovat nejen na první pohled, ale i na jakýkoli další. Obama a Usáma a jejich vystoupení jsou zbytečné a neposouvají vyznění snímku nikam dál. Prostě jen zvůle tvůrců, kteří si mohli dovolit cokoli.

 A jiní divní chlápci.

Nechce se říkat, že tohle je snímek pro fajnšmekry, ale pro koho jiného je to určeno? „Familienradgeber 2“ je skutečně jen pro fanoušky něčeho hnusného, odporného a nechutného. Hlavně toho nechutného, protože toho ve filmu najdete nejvíc. Jestli chcete vidět, kam je možné zajít, podívejte se na film, jinak ale „Familienradgeber 2“ raději vynechte. Zase asi nebudete o tolik ochuzeni.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (gore, hnus)


Přidat komentář